Elazığ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi, yaz mevsimi dolayısıyla halk sağlığını tehdit eden sinek, haşere ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarını Kurban Bayramı süresince de ara vermeden devam ettiriyor.   Kurban bayramı süresince..

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi, yaz mevsimi dolayısıyla halk sağlığını tehdit eden sinek, haşere ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarını Kurban Bayramı süresince de ara vermeden devam ettiriyor.

 

Kurban bayramı süresince bir yandan yol ve alt yapı çalışmalarını sürdüren Elazığ İl Özel İdaresi bir yandan da merkez ve ilçelere bağlı köylerde ilaçlama çalışmalarını sürdürdü. Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri mevsim koşulları dolayısıyla vatandaşların sağlıklı ve hijyenik bir çevrede yaşam sürmelerini sağlamak amacıyla geçtiğimiz aylarda başlattığı ilaçlama çalışmalarını bayram süresince de devam ettirdi. Merkez ve İlçelere bağlı yerleşim birimlerinde bulunan bataklık, sulama göletleri, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, su birikintileri, durgun sular, dereler, etkin bir şekilde ilaçlanarak sinek ve larvaların üremesinin önüne geçilmeye çalışılıyor. Elazığ İl Özel İdaresi sinek, haşere ve larvalar ile mücadele çalışmaları ile daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre ile ortaya çıkabilecek muhtemel salgın hastalıkları önlemeyi hedefliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL