Türkiye

UGC ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ

Dünya genelinde faaliyet gösteren, Türk ve yabancı gazetecilere hizmet veren, genel merkezi Kocaeli olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara’da gerçekleştirdiği toplantıda yurt içi ve yurt dışı temsilcileri ile bir araya geldi…

UGC ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ

Dünya genelinde faaliyet gösteren, Türk ve yabancı gazetecilere hizmet veren, genel merkezi Kocaeli olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara’da gerçekleştirdiği toplantıda yurt içi ve yurt dışı temsilcileri ile bir araya geldi.

 

Dünya genelinde faaliyet gösteren, Türk ve yabancı gazetecilere hizmet veren, genel merkezi Kocaeli olan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Ankara’da gerçekleştirdiği toplantıda yurt içi ve yurt dışı temsilcileri ile bir araya geldi.

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti’nin Ankara Toplantısı 25-26 Haziran tarihlerinde Ankara Tüfad Prestige Hotel de 2 gün konaklamalı olarak organize edildi.

Toplantıya; Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz, Genel  Başkan Vekili Bilgutay Bağdat, Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Aydın, Genel Sekreter H.Soner Gülezer, Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Üyesi Aşkım Tan, Onur Kurulu Üyeleri Sadık Severcan, Gülsüm Çakır ve Seval Akkaya, Almanya Bavyera Eyalet Temsilcisi Tevfik Şendöl, Sakarya İl Temsilcisi Levent Candan, Kuşadası İlçe Temsilcisi Adnan Tokuç, Manisa İl Temsilcisi Ahmet Ünsal, Elazığ İl Temsilcisi Recai Güçlü, Antalya İl Temsilcisi Ekrem Sapmaz, Mersin İl Temsilcisi Hakan Koçman, Batman İl Temsilcisi Osman Seyrek, Şanlıurfa İl Temsilcisi Kadir Çelikcan, Mersin basınından Ali Gültekin katılım sağladı.

Temsilcilerin istek ve önerilerinin değerlendirildiği toplantı sonrasında açıklama yapan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Ahmet Öz  ” Alman basını ile Türk basınının çalışmaları ve gazetecilerin hak ve özgürlükleri temsilcilerimiz tarafından sırasıyla 15 er dakika anlatılmış ve Alman ve Türk basının karşılaştırılması yapılmıştır.

 

Hükümet tarafından yapılması planlanan sosyal medya düzenlemesinin faydası ve sakıncaları hakkında temsilcilerimiz tarafından 15’er dakika anlatılmış ve raporlanmıştır. İl temsilcilerimizin 2022 yılının sonuna kadar yapacakları çalışmalar anlatılmış ve yılsonuna kadar illerinde şube açılması konusunda tavsiyede bulunulmuştur.

Türkiye’nin 7 bölgesindeki illerimizde konaklamalı toplantılarımız ileri ki aylarda yapılmaya devam edecektir. Yapılacak toplantılara il başkanlarımız, genel merkez deki denetim kurulu, yeterlilik kurulu, onur kurulu, basın ve halkla ilişkiler kurulunda görevli arkadaşlarımız, genel merkez ile şubelerimizdeki üyelerimiz katılacaktır. İleriki yıllarda Avrupa Birliğine sunacağımız projelerle Türk basını ile yabancı basının ortak proje çalışmasını sağlayacağız. Türk ve yabancı gazetecilerin mesleki tecrübelerinin paylaşmaları, dostlukların geliştirilmesi ile birlikte farklı ülkelerdeki toplantılara ücretsiz katılmaları sağlanacaktır.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL