Elazığ

ELAZIĞ’DA BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK BİR FABRİKA DAHA KURULUYOR

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri ile Elâzığ’a kurulacak olan Fantezi İplik Fabrikasının inşaat çalışmaları başladı. Öte yandan Elâzığ’a bin kişilik istihdam sağlayacak bir tekstil firması..

ELAZIĞ’DA BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK BİR FABRİKA DAHA KURULUYOR

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri ile Elâzığ’a kurulacak olan Fantezi İplik Fabrikasının inşaat çalışmaları başladı. Öte yandan Elâzığ’a bin kişilik istihdam sağlayacak bir tekstil firması daha Elazığ’a yatırım yapma kararı aldı.

Elazığ tekstil kent olma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri ile Özel Fantezi İplik Ve Tekstil Firması Elazığ’a yatırım yapma kararı almıştı. 500 kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikanın inşaat çalışmaları başladı.

Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk,  fabrika hakkında bilgiler vererek; “ciddi gayretler sarf ettik. 6. Bölge şartlarından önce küçük bir tesis olarak düşündüler ilk etapta 30 40 dönümlük bir alana. Sonra yerleşik bir yerleşik işine girdik buranın ortamını görünce tesisi büyüttüler. Biz arsaları birleştirerek 84 85 dönüm gibi bir alana getirdik. Burada 45 ile 50 bin metrekare alanında bir kapalı alan yapılıyor. Burası gerçekten en dağlık olan yerdi. Kot farkı çok yüksek müthiş bir kot farkı yapıldı.” dedi.

Böyle bir tesisin Elâzığ’a gelmesinin çok önemli olduğunu söyleyen Öztürk, fabrikanın yatırım tutarının 350 milyonun üzerinde olduğunu belirterek; “bu fabrikamız tamamen triko üzerine iplik ve boyahane ve çeşitli ensturmantelleri üretecekler. Böyle bir tesisin Elazığ’a gelmesi gerçekten önemli. Bu tesisimizin hedefi ilk etapta 600 kişi daha sonra 1000 kişiye kadar çıkabilecek. Bu işletmenin de yatırımı aşağı yukarı 350 milyon civarında daha da fazla olabilir.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL