Elazığ

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Elazığ Belediyesi 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak. Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek..

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Elazığ Belediyesi 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilerin sınav noktalarına ulaşımlarında herhangi bir sorun yaşamamaları için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’müz tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Yapılan düzenleme doğrultusunda, 18 Haziran Cumartesi günü 08.00–14.00 saatleri arasında, 19 Haziran Pazar günü ise 08.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz ulaşım hizmeti sunulacaktır. Ücretsiz ulaşım hizmetinden sınav giriş belgesini gösteren tüm öğrenciler, sınav görevlileri ve velilerimiz yararlanacaktır. Düzenleme doğrultusunda ayrıca yoğunluğun yaşanabileceği güzergâhlarla otobüs güzergâhında yer almayan sınav merkezlerine ek otobüs seferleri düzenlenecektir.” denildi.
GÜRÜLTÜ UYARISI
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada ayrıca 18 ve 19 Haziran günleri gerçekleştirilecek YKS esnasında öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için gürültü uyarısında bulunularak, “Elazığ Belediyesi olarak sınav saatlerinde öğrencilerimizin dikkatini dağıtmamak için şehir genelinde sürdürülen inşaat, altyapı, yol ve çevre çalışmalarına ara verilecektir. Öte yandan Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de sınav saatlerinde okul ve çevrelerinde bulunan inşaat alanları ve pazar yerleri başta olmak üzere gürültü oluşturabilecek her türlü olasılığa karşın etkin denetimlerini sürdüreceklerdir. Vatandaşlarımızdan da sınav saatlerinde gürültü konusunda hassasiyetle davranmalarını önemle rica ediyoruz.” denildi.
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN ÖĞRENCİLERE BAŞARI TEMENNİSİ
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına (YKS) girecek öğrencilere başarı temennisinde bulunarak, “Sevgili gençler gelecek yol haritanızda önemli bir dönüm noktası olan YKS’de hepinize yürekten başarı diliyorum. Uzun bir çalışma maratonu sonucu gireceğiniz bu sınavda emeklerinizin karşılığını almanızı temenni ediyorum. Sevgili genç kardeşlerim, önünüzde uzun bir hayat yolculuğu var. Bu yolda en önemli şey hayatınıza kazandıracağınız değerler, bilgi ve birikimlerdir. Sınavlar hayat yolculuğunuzu belirleyecek önemli bir aşama olsa da sizler her şeyden önemlisiniz. Daha güzel ve daha güçlü yarınlar için en büyük gücümüz sizlersiniz. Kendinize inanın ve güvenin. Bir kez daha hem YKS’de hem de hayat yolculuğunuzda sizlere canı gönülden başarı diliyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL