Güncel

BAŞKAN EKER’DEN SOSYAL MEDYA’YA TEPKİ!!…

Elazığ Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanı Yusuf Eker son günlerde üst üste yaşanan dini değerleri aşağılayan sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi. Başkan Eker açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde üst..

BAŞKAN EKER’DEN SOSYAL MEDYA’YA TEPKİ!!…

Elazığ Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanı Yusuf Eker son günlerde üst üste yaşanan dini değerleri aşağılayan sosyal medya paylaşımlarına tepki gösterdi.

Başkan Eker açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Son günlerde üst üste yaşanan dini değerleri aşağılayan hakaret eden sosyal medya paylaşımları tesadüf değildir. “Antalya’da bir lisede Yüce Kitabımızın gençler tarafından tekmelenmesi, bir üniversite öğrencisinin “Canım ailem paylaşımına Atatürk’ün kutsal Kabemizin üstüne oturmuş görselinin eklenmesi, bir imam hatip okulunun salonunun okul aile birliği tarafından gelir amaçlı kiralanması ve ortaya çıkan nahoş görüntüler okullarımızın ve gençlerimizin birileri tarafından kaos ortamına malzeme yapılmaya çalışıldığını göstermektedir. Gözümüzün bebeği, geleceğimizin teminatı sevgili gençler,  ortalığı karıştırmak, toplumu provoke etmek, kaos ortamı oluşturmak amacı güttüğü açık bir şekilde anlaşılan bu tür oyunlara gelmeyin. Görüntülerin bağlamından uzaklığı, özellikle çekilerek sosyal medya aracılığı ile yayılması bunları açıkça ortaya koymaktadır. Özellikle ilim yuvası olması gereken okullarda ve gençler arasında dini değerlere saldırının fütursuzca yapılmasının endişe vericidir. Milli Eğitim Bakanlığımızı, ailelerimizi göreve davet ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yaşanan olayları çok iyi incelemeli ve tahlil etmelidir. Bu tür olayların yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır. En büyük görev ailelere düşmektedir. Çocuklarınızın, gençlerin kullanılmasına kesinlikle izin vermeyin. Hepimizin sağduyulu olması, aklıselim ile hareket etmesi gerekiyor. Ne dini değerlerimize düşünce özgürlüğü adı altına hakaret edilmesine izin verelim, ne de gençlerimizin kötü niyetli insanların elinde oyuncak olmasına izin verelim” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL