Elazığ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ, MUHTARLARLA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi Muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Elazığ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ekipleri bilgilendirme çalışmaları kapsamında Kovancılar ve Palu ilçelerinde İmar Kanunu ve..

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ, MUHTARLARLA BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi Muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Elazığ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ekipleri bilgilendirme çalışmaları kapsamında Kovancılar ve Palu ilçelerinde İmar Kanunu ve kaçak yapılaşmayla mücadeleye yönelik olarak muhtarlara bilgiler verdiler.

Elazığ İl Özel İdaresi, belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına da devam ediyor.

İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan bilgilendirme toplantıları bu hafta Kovancılar ve Palu ilçelerinde düzenledi. Kovancılar ve Palu ilçelerindeki muhtarların katıldığı toplantıda; imar kanunu ve kaçak yapılaşmanın doğuracağı sorunlara ilişkin bilgilendirme yapıldı.

 

Gerçekleştirilen toplantıda İmar kanununda yer alan düzenlemeler ve kaçak yapılaşma ile ilgili süreçler, sorunlar ve çözüm önerileri muhtarların hem imar kanunu hem de kaçak yapı ile mücadele çerçevesinde yapması gerekenlere ilişkin bilgiler verildi.

Toplantı sonrasında ise İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan köy yerleşik alan haritaları muhtarlara teslim edildi.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından başlatılan bilgilendirme toplantıları diğer ilçelerde de devam ederek tüm muhtarları köy yapılaşmasında uyulması gereken genel kurallar ile kaçak yapılaşmayla mücadelede yapılması gerekenler ve uygulanacak müeyyideler hakkında bilgilendirilmiş olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL