Elazığ

FIRAT EDAŞ EKİPLERİNE YANGIN TATBİKATINDA TAM NOT

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) Elazığ İl Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü iş birliği ile saha çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı düzenledi. Fırat EDAŞ saha çalışanlarına hem teorik hem..

FIRAT EDAŞ EKİPLERİNE YANGIN TATBİKATINDA TAM NOT

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) Elazığ İl Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü iş birliği ile saha çalışanlarına yönelik yangın tatbikatı düzenledi. Fırat EDAŞ saha çalışanlarına hem teorik hem de uygulamalı iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi de verildi.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) Elazığ İl Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü iş birliği ile saha çalışanlarının katıldığı bir yangın tatbikatı düzenledi. Fırat EDAŞ ekiplerine farkındalık ve bilinç kazandırılması amaçlanan tatbikatta, tüm çalışanlar tam not aldı.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) çalışmaları kapsamında, olası yangın durumlarında çalışanların bilinçli, koordineli ve hızlı bir şekilde davranma kabiliyetlerinin artırılması hedefiyle gerçekleştirilen tatbikatta, Fırat EDAŞ saha ekiplerine yangın anında yapılması gerekenler hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarıldı. Tatbikatta, senaryo gereği hizmet binasında başlayan yangın nedeniyle sirenler çalmaya başlayınca, Fırat EDAŞ saha çalışanları hızlı bir şekilde binayı boşalttı. Bina dışında güvenli toplanma alanına geçen çalışanlar, burada tehlikenin geçmesini bekledi. Tehlikenin geçmesinin ardından itfaiye yetkilileri, benzer bir yangına nasıl müdahale edileceğine ilişkin pratik bilgileri de çalışanlara aktardı.

Fırat EDAŞ yetkilileri, bu gibi uygulama ve tatbikatların çalışanların acil durumlarda yapmaları gerekenlere ilişkin bilgilerini güncel tutmak ve tehlike önleyici tüm tedbirleri kalıcı davranış haline getirmelerini sağlamak açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL