Elazığ

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ ELAZIĞ BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Kaya Karakaya Anadolu Lisesi’ne Erasmus projesi çerçevesinde gelen Portekiz, Polonya, Makedonya, Bulgaristan ve Avusturya uyruklu öğrenci ve öğretmenler Elazığ’ı yakından tanımaya devam ediyor.   Bu kapsamda Uluslararası K229 Öğrenci..

ERASMUS ÖĞRENCİLERİ ELAZIĞ BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Elazığ Kaya Karakaya Anadolu Lisesi’ne Erasmus projesi çerçevesinde gelen Portekiz, Polonya, Makedonya, Bulgaristan ve Avusturya uyruklu öğrenci ve öğretmenler Elazığ’ı yakından tanımaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Uluslararası K229 Öğrenci Değişim Programı kapsamında yurt dışından Elazığ’a gelen 28 öğrenci ve 10 öğretmen Elazığ Belediyesi’ni ziyaret etti.

5 farklı ülkeden gelen Erasmus öğrenci ve öğretmenleri Elazığ Belediyesi’ni gezerek birimler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

BİLGİNOĞLU: “ÖĞRENCİLERİMİZİ BELEDİYEMİZDE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Yurt dışından gelen öğrenci ve öğretmenleri Elazığ Belediyesi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, “Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları şu anda başka bir toplantıda olduğu için burada bulunamadılar; ama Başkanımız sizlere sevgi ve selamlarını iletmemi istedi. Erasmus Projesi ile dünyamızın, insanlığımızın, ülkemizin ve herkesin ihtiyacı olan barış ortamını yaşıyoruz. Dinleri, milletleri ve bütün farklı unsurları ortak bir paydada buluşturabildiği için bu projeyi çok önemsiyoruz. Şehrimize sadece belediyecilik açısından yatırım yapmanın yanı sıra Elazığ Belediyesi olarak Erasmus Projesi gibi birçok farklı proje üretebilmek için Belediyemiz bünyesinde Proje Koordinasyon Merkezi kurduk. Proje Koordinasyon Merkezi’miz şu anda birçok kurum ve kuruluş ile ortak projeler yaparak hibe krediler kullanabiliyor. Gerektiği zamanda ise Belediyemizin eş finansı ile destek vererek çok güzel projeler ortaya koyuyoruz.” dedi.

Elazığ’a gelmekten mutlu olduklarını ve Türkiye’yi çok sevdiklerini söyleyen öğrenci ve öğretmenler ise Elazığ’da oldukları için şanslı olduklarını ifade ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL