Eğitim

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDEN DÖRT DÖRTLÜK BİR BAŞARI DAHA…

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edilerek, akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.   Akademik başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi dört..

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDEN DÖRT DÖRTLÜK BİR BAŞARI DAHA…

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edilerek, akreditasyon belgesi almaya hak kazandı.

 

Akademik başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi dört dörtlük bir başarıya daha imza attı.

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ndeki; Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği bölümlerinin akredite edilmesi için EPDAD’a başvuru yapılmıştı.

Bir süredir akreditasyon süreci devam eden Eğitim Fakültesi’yle ilgili EBDAD kararını açıkladı. Uluslararası kalitede eğitim veren Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi oldukça önemli bir başarıya imza atarak fakültedeki başvuru yapılan dört bölüm Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından akredite edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Eğitim Fakültemizdeki; Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Resim İş Öğretmenliği bölümlerinin akredite edilmesi için Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’ne başvuruda bulunmuştuk. Yapılan incelemeler neticesinde başvuru yaptığımız dört bölümün de akredite edilmesine karar verildi. Kalite odaklı bakış açımızı daha iyi noktalara taşımaya gayret gösterip Araştırma Üniversitesi seçilen Üniversitemizde her alanda eğitim kalitesini artırmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen fakülte yönetimimiz, kıymetli akademik ve idari personelimizi yürekten kutluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL