Elazığ

MÜSİAD’DAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERE İFTAR YEMEĞİ

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen iftar programında yurtdışından gelerek Elazığ’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle, şehir protokolü ve iş insanları buluştu. Programa AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Vali Yardımcısı..

MÜSİAD’DAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERE İFTAR YEMEĞİ

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen iftar programında yurtdışından gelerek Elazığ’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle, şehir protokolü ve iş insanları buluştu.

Programa AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Vali Yardımcısı İsmail Alsancak, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Kara, STK temsilcileri, kurum müdürleri, çok sayıda iş insanı ve öğrenciler katıldı.

Başkan Gürkan programda yaptığı konuşmada “Çok kıymetli protokol üyeleri, MÜSİAD ailemize kayıtlı değerli iş insanları, gönül coğrafyamızdan gelen öğrenci kardeşlerimiz, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. İki yıllık salgın sürecinin ardından yeniden iftar sofralarında bir araya gelmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Ramazan ayının bereketini iftar sofrasındaki muhabbetle bölüşüyor olmaktan dolayı bahtiyar olduğumu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bugün Dünyanın çeşitli ülkelerinden yüksek öğrenim görmek için Elazığ’a gelen öğrenci kardeşlerimizle ve iş dünyasının temsilcileriyle birlikteyiz. Bu organizasyonların, öğrencilerle bir araya gelme, tanışma, kaynaşma ve sohbet etme imkanı sağlaması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum” şu ifadelere yer verdi

YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRENCİLER BİZİM İÇİN BİR FIRSAT

Yurt dışından gelen öğrenciler yabancı değil misafir öğrencilerdir diyen Gürkan; “Yurtdışından gelen öğrenciler yabancı değil misafir öğrencilerdir. Bunu böyle düşünmemiz lazım. Bugün burada eğitim alan öğrenciler mezun olduktan sonra kendi ülkelerine giderek orada önemli pozisyonlara gelecekler. Tabi bu, hem şehrimizin tanıtımı hem de ülkemiz için çok önemli bir fırsat. Misalen, Fırat Üniversitesinden mezun olup da kendi ülkesinde bir siyasetçi, bir bürokrat, bir sanat adamı ya da özel sektörde söz sahibi olan bir iş insanı olursa Elazığ’ı ve Türkiye’yi orada tanıtmış olacak. Buradan giden her bir öğrenci ben Elazığ’da okudum, ben Anadolu da yaşadım ve elde ettiğim donanımları ümmet coğrafyasının kalbi olan Türkiye’de edindim dediğinde bu bizim için büyük bir gurur olmakla beraber, beklenen ve olması gerekendir. dedi

MÜSİAD OLARAK SADECE İFTAR VERMEK İLE KALMAYACAĞIZ

1990’lı yıllardan itibaren faaliyetlerine başlayarak bugün milyonlarca insanın istihdamına katkı sunan bir dernek olduğunun altını çizmek istiyorum diyerek devam eden  Başkan Gürkan; “Elazığ MÜSİAD olarak sadece iftar vermekle kalmayacağız, üyelerimizle bu öğrenci kardeşlerimizi buluşturup sektörleri ve iş yapma biçimini tanıtacağız. Bu kardeşlerimiz neden Elazığ’ın birer ihracat elçisi olmasın. MÜSİAD olarak bizler bir yandan küresel ölçekte bir savaşa dönüşen ekonomiye artı değer katmaya çalışırken, bir yandan da yeni nesillere rol model olmaya çalışıyoruz. MÜSİAD olarak 32. yılımızı doldurduk. MÜSİAD’ın, 1990’lı yıllardan itibaren faaliyetlerine başlayarak bugün milyonlarca insanın istihdamına katkı sunan bir dernek olduğunun altını çizmek istiyorum. Türkiye’de 83, farklı ülkelerde de 164 noktada hizmet veren önemli bir sivil toplum kuruluşuyuz. Türkiye’de istihdama direk 2 milyon, dolaylı olarak da çok daha fazlasına katkı sağlayan bir derneğinde milli bir cephenin mensubu ve neferi olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. MÜSİAD, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sosyal hayata yönelik çalışmalarını güçlendiriyor. Bunların başında Yetim Hamilik Sertifikası uygulaması geliyor. Yetim Hamilik Sertifikası ile MÜSİAD ailesi, hediye ettiği her sertifika ile bir yetimin ihtiyaçlarını karşılıyor. Sadaka Taşı Derneği iş birliğinde Suriye’de savaş mağduru aileler için MÜSİAD köyü projesi ve Kızılay iş birliğinde Afganistan’a yönelik girişimler sosyal sorumluluk alanındaki diğer adımları oluşturuyor. MÜSİAD, Kızılay’ın Kan Dostum kampanyasına da destek verirken, Ak Yuva Vakfı iş birliğinde himaye altındaki kız çocuklarının eğitimine katkı veriyor. MÜSİAD, Türkiye’nin potansiyeline inanıyor ve gençlere güveniyor. Geçen dönemlerde MÜSİAD’ın gençlik yapılanmalarına dahil olup farklı sektörlerde bilgi sahibi olan, kendini geliştiren ve burada edindiği birikim ile güçlenen gençler, bugünün dünyasında iz bırakan işlere imza atıyor” açıklamalarda bulundu.

İŞBİRLİĞİ VE GÜÇ BİRLİĞİ YAPARAK PLANLAMALARIMIZI YAPIYORUZ

Biz de Elazığ’a her anlamda katkı sağlamak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz ifadelerini kullanan Gürkan; “Dün MÜSİAD çatısı altında heyecanla yer alan gençler, bugün MÜSİAD yönetim kurulunda aktif görev alarak Uluslararası İş Forumu, Uluslararası Genç İşadamları Kongresi, MÜSİAD Vizyoner ve MÜSİAD EXPO gibi etkinliklerde yalnız MÜSİAD’ı değil, Türkiye’yi temsil ediyor. Yine bu kardeşlerimiz yurt dışındaki farklı organizasyonlarda üreten ve güçlü Türkiye idealinde buluşuyor. Bu heyecan MÜSİAD’a da güç veriyor. Bugünün genç girişimci neferleri, yarının iş dünyasını şekillendirecek en önemli etken. Bu nedenle MÜSİAD’ın kapıları gençlere sonuna kadar açık. MÜSİAD olarak geleneksel hale getirdiğimiz Dost Meclisi toplantılarımızdan da biraz bahsederek sözlerimi sonlandırmak istiyorum. Düzenli olarak yaptığımız Dost Meclisi Toplantılarımızda Elazığ için yapabileceklerimizi masaya yatırıyor, istişareyi, ortak aklı ve kollektif bilinci ön planda tutarak iş dünyamıza ve şehir ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi Türkiye’nin önemli illerinden biri olan Elazığ, üretim gücüyle de yıldızını her geçen gün daha da parlatan bir şehir. Biz de Elazığ’a her anlamda katkı sağlamak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Şehrin atanmış ve seçilmiş yöneticileriyle görüşerek İŞBİRLİĞİ ve GÜÇ BİRLİĞİ yaparak planlamalar yapıyoruz. Şehrin daha yukarı çıkmasına, yaşanabilir olmasına katkı sunma gayretindeyiz. Şehrimize katma değer kazandıracak bazı projeler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah projelerimizi yakın zamanda hayata geçireceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu mübarek zaman dilimlerinin kendimizden başlayarak hayatlarımızı anlamlandırmasını, güzelliklere vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL