Siyaset

AKP, MADEN KONUSUNDA Kİ SON AÇIKLAMASI İLE TOPU TACA ATMIŞTIR!!!

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Maden sahalarının işletilmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.   Karakuş açıklamalarında; “Bütün bir şehrin esnafıyla, partisiyle, medyası ve STK sı ile vekili..

AKP, MADEN KONUSUNDA Kİ SON AÇIKLAMASI İLE TOPU TACA ATMIŞTIR!!!

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Maden sahalarının işletilmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Karakuş açıklamalarında;

“Bütün bir şehrin esnafıyla, partisiyle, medyası ve STK sı ile vekili ile tek ses, tek vücut olduğu bir anda Cumartesi akşamı AKP milletvekilleri, il başkanı ve belediye başkanının Maden sahalarının işletilmesi konusunda yapmış oldukları basın açıklamaları memleketimize ve memleketimizde oluşan birlikteliğe gölge düşürmüş, yarışmacı arkadaşlara başarılar temenni edilerek, kamuoyunun aklıyla alay edilmiş ve kamuoyunun önüne hedef tahtası olarak TSO konulmuştur. Yapılan açıklama talihsiz ve işin sorumluluğundan sıyrılma amacıyla yapılmıştır. Sözüm ona, bugüne kadar sürecin takipçisi olduklarını, açık ihale yapılacağını, şartları taşıyan herkesin ihaleye katılabileceği, bu saatten sonra kendilerinin yapacak birşeyi olmadığını ve sorumluluğun TSO da olduğunu belirtilerek yine bizleri şaşırtmadılar. Hayır efendim! Bu işin sorumlusu ve müsebbibi birinci derecede TSO değildir, doğrudan sizsiniz! Sürecin takipçisi olacağız diyerek bu işten sıyrılamazsınız.
Milletin ve memleketin vekili olduğunuzu idrak ederek bunu da fiiliyatta göstermek adına dört vekil, il başkanı ve belediye başkanı olarak bakanın yanına giderek kamuoyunun beklentisinin iletilmesi gerekmektedir. Ağır mali ve yeterlilik kriterlerinin sözleşmeden çıkarılmasından tutun, ihalenin ileri bir tarihe ertelenmesi hususunda gerekli sorumluluk TSO’nun üzerinde değil, doğrudan sizin üzerinizdedir. Öyle bir basın açıklaması ile kamuoyunun önüne TSO’yu günah keçisi ilan edecekmişçesine bir algı oluşturup kenara çekilmek olmaz! Bizde Yeniden Refah Partisi olarak bu konuda sizlerin takipçisi olacağız. Kamuoyuna duyurulur…”ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL