Elazığ

ŞEHİT FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ AÇILIYOR “AZİZ ŞEHİDİMİZİ SONSUZ MİNNET, ŞÜKRAN ve RAHMETLE ANIYORUZ”

Yazdığı kahramanlık destanıyla ismi tüm Türkiye’nin kalbine kazınan Şehit Fethi Sekin anısına Elazığ Belediyesi tarafından Baskil ilçesi Doğancık köyünde inşa edilen Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışı, 5 Ocak Çarşamba günü..

ŞEHİT FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ AÇILIYOR “AZİZ ŞEHİDİMİZİ SONSUZ MİNNET, ŞÜKRAN ve RAHMETLE ANIYORUZ”

Yazdığı kahramanlık destanıyla ismi tüm Türkiye’nin kalbine kazınan Şehit Fethi Sekin anısına Elazığ Belediyesi tarafından Baskil ilçesi Doğancık köyünde inşa edilen Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışı, 5 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin’i şehadetinin beşinci yılında bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
2017 yılında PKK’lı teröristlerin İzmir Adliyesi’ne yönelik saldırısını kahramanca mücadelesiyle önleyerek şehit olan ve adını hepimizin yüreğine kazıyan Fethi Sekin anısına Elazığ Belediyesi tarafından inşa edilen Şehit Fethi Sekin Külliyesi’nin açılışı şehadetinin yıl dönümü olan 5 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek.
Toplam 2.500 metrekare alan üzerinde 800 metrekare kullanım alanına sahip Külliye bünyesinde; kütüphane, konferans salonu, sergi salonu, fuaye alanı, çeşitli kursların düzenleneceği atölyeler ve mescitler yer alıyor.
Elazığ Belediyesi olarak vatan, millet, bayrak sevdasını gelecek nesillere öğütleyeceğimiz bir değer olan Şehit Fethi Sekin’in anısını yaşatmak adına Baskil ilçesi Doğancık köyünde inşa ettiğimiz Şehit Fethi Sekin Külliyesi açılış töreni 5 Ocak Çarşamba günü saat 09.30’da Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirilecektir. Aziz şehidimizin kabri başında düzenlenecek anma töreninin ardından gerçekleştirilecek Şehit Fethi Sekin Külliyesi açılışına tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL