Elazığ

ELAZIĞ’A KAR GELİYOR

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin Ve Uyarı Merkezi, Elazığ ve çeşitli illerde kuvvetli yağışlara karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ çevresi orta, yer yer kuvvetli yağmur, doğusu..

ELAZIĞ’A KAR GELİYOR

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin Ve Uyarı Merkezi, Elazığ ve çeşitli illerde kuvvetli yağışlara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ çevresi orta, yer yer kuvvetli yağmur, doğusu (Karakoçan, Kovancılar, Palu, Maden, Arıcak, Alacakaya ve Sivrice) karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı beklendiğini söyledi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü  tarafından yapılan açıklamada, “Yarın (08.12.2021 Çarşamba) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde görülecek olan yağışların sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır ve Batman’ın kuzey, Elazığ’ın doğu ilçelerinde kuvvetli karla karışık yağmur (20-50 kg/m²), yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL