Türkiye

MÜDÜR GÜRTÜRK’TEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.      Gürtürk mesajında şunları söyledi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı..

MÜDÜR GÜRTÜRK’TEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

 

 

Gürtürk mesajında şunları söyledi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda görev üstlenen kahramanlarımızı saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum.

Türkiye, bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milletinin azim ve kararlılığı, sarsılmaz inancı ve Hakk’ın ve haklının yanında durarak, zalimin değil mazlumun yanında saf tutarak yapmıştır.

Cumhuriyetimizin 98. yaşına erişmesinin kıvancını duyduğumuz bu kutlu günde, en kıymetli emanetimiz olan bu büyük değerimizi gelecek nesillere kavratmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunu eğitim camiası olarak hassaten taşıyoruz.

100’üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içerisinde, içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken, gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle eğitim camiası olarak çocuklarımızı yarının güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz.

Sevgili Gençler;

Sizler, okuyarak, düşünerek, üreterek, devletine ve milletine bağlı, şanlı bayrağının gölgesine sığınmış mazlum milletlere merhamet ve adaletle yaklaşarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye’nin kapılarını sonuna kadar aralayınız.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılında İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını; öğretmen, asker, polis ve görev azmiyle çalışırken bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi; cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum”.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL