Elazığ

“İHRACAT ELÇİLERİ PROGRAMI” BAŞLADI

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de..

“İHRACAT ELÇİLERİ PROGRAMI” BAŞLADI

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin katılımı ile İhracat Elçileri Programı başladı.

Yabancı Öğrencilere Yönelik Eğitimler Başladı

Elazığ’da Bölgesel Ticaret Merkezi Kurulması ve bölgede faaliyet gösteren Elazığ TSO’ya kayıtlı üyelerin dış ticaret kapasitelerinin artırılması, bununla birlikte belirli kriterlere göre belirlenecek girişimci,  üniversite öğrencisi ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik dış ticaret ve girişimcilik konularında eğitimler verilmesi ve sürdürülebilir büyüme hedeflerinin sağlanması amacıyla, dış ticaret hızlandırma merkezi kurulmasını hedefleyen Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Projesi’nin faaliyetleri arasında yer alan yabancı öğrencilere ülkemizde ihracat yapma imkanları ve İhracat Elçileri olmalarını sağlamak için tanıtım toplantısı yapıldı.

Programın açılışına Proje Koordinatörü Osman Seçgin,  Proje Sorumlusu Dr. Aslıhan Yördem Atik ile proje yöneticileri katıldı. Proje tanıtımının ardından Proje Sorumlusu Dr. Aslıhan Yördem Atik tarafından çoğunluğu Nijerya ve Afgan uyruklu olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine proje kapsamında verilecek olan “Dış Ticaret ve Küresel Girişimcilik” eğitimleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL