Spor

ELAZIĞ BELEDİYESPOR BOKS KULÜBÜ, ŞAMPİYONAYA 6 SPORCU İLE KATILDI

Nuri Eroğlu Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Zonguldak’ta devam ediyor.     66 ilden 612 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonaya Elazığ Belediyespor Boks Takımı 6 sporcu ile..

ELAZIĞ BELEDİYESPOR BOKS KULÜBÜ, ŞAMPİYONAYA 6 SPORCU İLE KATILDI

Nuri Eroğlu Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Zonguldak’ta devam ediyor.

 

 

66 ilden 612 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonaya Elazığ Belediyespor Boks Takımı 6 sporcu ile katıldı.

5 SPORCUMUZ ÜÇÜNCÜ TURA YÜKSELDİ

Elazığ Belediyespor Boks Takımı’nda kadınlarda 48 kiloda mücadele eden Fatma Şahin, 57 kiloda mücadele eden Gülistan Gezici, 63 kiloda mücadele eden Gizem Özer, erkeklerde ise 60 kiloda mücadele eden Soner Erol ve +92 kiloda mücadele eden Hamza Kendicioğlu birinci ve ikinci turdaki maçlarını kazanarak üçüncü tura yükseldiler. 48 kiloda mücadele eden bir diğer sporcumuz Remziye Yenikan ise ikinci turda rakibine mağlup olarak şampiyonadan elendi.

BİLGİNOĞLU: “ÜÇÜNCÜ TURA YÜKSELEN BOKSÖRLERİMİZE ÇEYREK FİNAL YOLUNDA BAŞARILAR DİLİYOR”

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatlarıyla Elazığ Belediyesi olarak amatör spora büyük önem verdiklerini ifade eden Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı ve Elazığ Belediyespor Kulüp Başkanı Nazif Bilginoğlu; “Sporun her alanında gençlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda sporcu kimliğimizi genişleterek birçok spor branşında faaliyet gösteriyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın talimatlarıyla tekrar faal hale getirdiğimiz boks şubemizde, genç sporcularıyla şampiyonalarda yer alarak şehrimizi başarılı bir şekilde temsil etmektedirler. Bu doğrultuda 18 Eylül’de Zonguldak’ta başlayan Nuri Eroğlu Büyük Erkekler ve Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına Elazığ Belediyespor olarak 6 sporcu ile katılım sağladık. Şampiyonada beş sporcumuz üçüncü tura yükselme başarısı gösterdi. Antrenörümüz Cemil Döndü yönetiminde başarılı maçlar çıkaran sporcularımızın madalyalarla Elazığ’a döneceklerine olan inancım tamdır. Üçüncü tura yükselen sporcularımızı tebrik ediyor, çeyrek final yolunda başarılar diliyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL