Elazığ

CUMHURİYET MAHALLESİ SARI VE BEYAZ EVLERDE TAPU SEVİNCİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2013 yılında riskli alan olarak ilan edilen ve toplamda 18.84 hektarlık alan içerisinde yer alan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki “Sarı ve Beyaz Evler” olarak bilinen 237 adet..

CUMHURİYET MAHALLESİ SARI VE BEYAZ EVLERDE TAPU SEVİNCİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2013 yılında riskli alan olarak ilan edilen ve toplamda 18.84 hektarlık alan içerisinde yer alan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki “Sarı ve Beyaz Evler” olarak bilinen 237 adet konutun tapusunu düzenlenen törenle sahiplerine teslim etti.

 

 

Elazığ Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen tapu teslim törenine, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Fethi Ayaz, Elazığ Belediyesi Etüt Proje Müdürü Onur Turgut, Sarı Evler Temsilcisi Kerem Demirbağ ve tapu sahipleri katıldı.

Törende ilk olarak söz alan ve tapularına kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Sarı ve Beyaz Evler Temsilcisi Kerem Demirbağ, Başkan Şerifoğulları’na ve Belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Fethi Ayaz, “Yıllardır ciddi sıkıntılar yaşadığımız bir problemin güzel sonuçlanması bizleri memnun etti. Başkan Şerifoğulları’na bu konuda güvenimiz tamdı, sağ olsun sözünü tuttu ve tapularımızı teslim etti.” dedi.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “KANGRENLEŞMİŞ BİR PROBLEMİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Yıllardan beri çözüm bekleyen “Sarı ve Beyaz Evler” in imar planı ve şuyulandırma çalışmalarını özenle yürüttükleri çalışmalar neticesinde tamamladıklarını belirten Başkan Şerifoğulları, verdikleri sözü tutmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Göreve geldikleri günden itibaren vatandaşlarla birlikte şehri yönettiklerini kaydeden Başkan Şerifoğulları;

“Yaptığımız çalışmalar neticesinde 9 kat olarak imarlandırdığımız arsaların tapularını sahiplerine teslim ettik. Sizlerin istek ve talepleri doğrultusunda temsilcilerinizle yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmalarımızı yürüttük. 1970 yılında yapımına başlanmış ama bugün ihtiyaçlara cevap vermeyerek görüntü kirliliği oluşturan bu alanda çalışmaları nihayete erdirmek bizleri nasip oldu. Kangrenleşmiş bir problemi çözüme kavuşturduk. Görev süremizin 30. ayındayız. Şehrimizin her noktasında gayretle çalışıyoruz.  Her noktaya adaletli bir şekilde hizmet götürüyoruz. ’11 Ana Başlıkta 100 Proje’mizi açıkladığımız ilk günden itibaren 56 projeyi hayata geçirdik. Geri kalan dönem süremiz boyunca söz verdiğimiz diğer projelerimizi daha yaşanılabilir bir Elazığ için gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Gerekli her adımı atacağız.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL