Türkiye

FEDERASYON’DAN SKANDAL KARAR !!!

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zorlama yok dedi. Türkiye  Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşı olmayan  müşterilerin bugünden itibaren iş yerlerine almayacaklarını açıklayarak skandal bir karara imza atttı …..

FEDERASYON’DAN SKANDAL KARAR !!!

 Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zorlama yok dedi. Türkiye  Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşı olmayan  müşterilerin bugünden itibaren iş yerlerine almayacaklarını açıklayarak skandal bir karara imza atttı …

Aşı randevusuna ve aşılamaya gidilmemesi kahveci esnafını harekete geçirdi. Sosyal buluşma noktalarından biri olan kahvehane, kıraathane ve kafeler için federasyon yaptırım kararı aldı.

En fazla mağduriyet yaşayan kesimin kahvehane, kıraathane işletmesi yapan esnaf olduğunu aktaran Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, kahvehanelerin corona virüs ile mücadele kapsamında 130 bin esnafın 16 Mart 2020 tarihinde iş yerini kapattığını, aralıklarla açılım olsa da 16 ay oyun yasağı ile maddi ve manevi zor günler yaşandığını söyledi.

1 Temmuz tarihinde kontrollü normalleşmeye geçilmesine rağmen havaların ısınmasıyla rehavet yaşandığını belirten Ağaoğlu, şunları söyledi:

“İKİ DOZ AŞI OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZI KABUL ETMEYECEĞİZ”

“Bazı vatandaşlarımızın aşı olmamaları ayrıca corona virüse kıyasla daha hızlı yayılan mutant virüs sebebiyle de vaka sayılarında büyük bir artış olduğu ve vefat sayılarının arttığı gözleniyor. Çok büyük ümitlerle başladığımız normalleşme sürecinin salgının artması sebebiyle tekrar sona ermesi ve kısıtlamalar yaşanmasının hem ülkemiz ekonomisine hem de esnafımıza çok derin yaralar açacağı aşikardır.

Kısıtlamalar sebebiyle zor günler geçiren kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnaflarımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır. Bu sebeple Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu ve federasyona bağlı meslek odaları olarak aldığımız karar doğrultusunda yarından itibaren ülke genelindeki tüm kahvehane, kıraathane ve kafelerimize en az 2 doz aşı olmayan vatandaşlarımızı kabul edemeyeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyor, salgın ve hastalıkların sona ereceği güzel günler diliyoruz.”

ERDOĞAN: “ZORLAMADAN YANA DEĞİLİM”

Öte yandan  Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün katıldığı bir canlı yayında Aşı olmayanlara kısıtlama gelecek mi sorusuna yanıt vererek, “Ben aşıda zorlamadan yana değilim” dedi.

Erdoğan, aşı olmak istemeyenlere karşı bir kısıtlama getirilip getirilmeyeceği sorusu üzerine, “Zorlamadan yana değilim. Burada Bilim Kurulu herhalde bunlarla ilgili onlar da bir çalışma yapacaktır. Gönüllülük esasına dayalı olarak bu süreci işletmek en isabetli olanıdır. Gönüllülük esasına göre bunu yaparsak inanıyorum ki neticesi de hayır olacaktır.” dedi.

Bizler de basın kuruluşu olarak Federasyon’un almış olduğu bu skandal kararı kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın dahi zorlama yok dediği bir konuda böyle bir karar akıllara ziyan !!! Sosyal bir devlet olan ülkemizde böyle bir karar veren esnafların vatandaşlarımıza dayatmalarını, bizler de ekip arkadaşlarımızla  beraber ofisimizde koltuklarımıza yaslanarak , çayımızı, kahvemizi içerek seyredeceğiz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL