Elazığ

ŞORŞOR DERESİNDE İHALE SONRASI ÇALIŞMA YOK! HABERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınladı.   Basın açıklamasında şöyle denildi: “Tarım ve Orman Bakanlığı Makamından alınan İhale İzni Olur’una istinaden DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 2020 /..

ŞORŞOR DERESİNDE İHALE SONRASI ÇALIŞMA YOK! HABERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bir basın açıklaması yayınladı.

 

Basın açıklamasında şöyle denildi:

“Tarım ve Orman Bakanlığı Makamından alınan İhale İzni Olur’una istinaden DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 2020 / 700847 İhale Kayıt numarası ile ihalesi yapılan Elazığ Merkez Gümüşkavak Mahallesi 2. Kısım (Şorşor Deresi) Taşkın Koruma işine ait sözleşme, yüklenici firma Murat Demirci İnşaat A. Ş. ile 25.05.2021 tarihinde 19.499.000 TL ihale bedeli üzerinden imzalanmış ve 01.06.2021 tarihinde ilgili  firmaya yer teslimi yapılmıştır. Sözleşmeye göre işin 25.01.2023 tarihine kadar tamamlanması öngörülmüştür. Bu çerçevede yüklenici firma şantiyesini Hicret Mahallesinde kurmuştur. Yüklenici firma tarafından hazırlanarak onaya sunulan imalat iş programı 08.07.2021 tarihinde onaylanmıştır.  Ancak ihale ile ilgili kurumumuzdan kaynaklı olmayan nedenlerden dolayı KİK sürecinde meydana gelen gecikme ve 2021 yılı bütçesinin durumu nedeniyle 2021 Yılı Yatırım Programında söz konusu işe ödenek tahsisi yapılmamıştır. Bu nedenle yüklenici firmanın onaylanan iş programı çerçevesinde işe devamında gecikme meydana gelmiştir. Yüklenici firma ile yapılan görüşmeler neticesinde, işin önemi de dikkate alınarak işin ilerlemesine paralel olarak ödenek temini için girişimde bulunulması kararlaştırılarak çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir. Bütçe imkânları çerçevesinde söz konusu işin planlanan sürede tamamlanması sağlanacaktır.  

Elazığ ilimiz ve söz konusu mahallerimiz için önem ve önceliği dikkate alınarak çalışmalar yürütülmüş ve her aşamasında yerel basın ve kurumsal sayfalarımızdan gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Ayrıca, kurumumuz tarafından yürütülen her iş için talep sahiplerine istedikleri zaman randevu verilmekte ve bilgi verilmektedir. Buna rağmen bazı basın ve yayın organlarında yayımlanan ŞORŞOR DERESİNDE İHALE SONRASI ÇALIŞMA YOK! haberi üzerine bu açıklamanın yapılmasına karar verilmiştir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL