Güncel

DUMANDAĞ: “BASIN, GELİŞEN TEKNOLOJİYLE BİRLİKTE FARKLI BİR BOYUT KAZANDI”

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , basının bilgi ve haber edinme hakkının tesisi için vazgeçilmez meslek alanlarından..

DUMANDAĞ: “BASIN, GELİŞEN TEKNOLOJİYLE BİRLİKTE FARKLI BİR BOYUT KAZANDI”
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ , basının bilgi ve haber edinme hakkının tesisi için vazgeçilmez meslek alanlarından birisi olduğunun altını çizdi. 
Milletin sesi soluğu olmasının yanında bilgiye doğru ve hızlı bir şekilde ulaşılması bağlamında basının öneminden söz eden Başkan Dumandağ, gelişen teknolojiyle birlikte basının farklı bir boyut kazandığını ifade etti.
Dumandağ , gazeteciliğin zaman mefhumu gözetmeden, hayatından taviz vererek yapılan zor bir meslek olduğunu söyleyerek mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Basın farklı perspektif ve görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlaması, aksaklıkları dile getirmesi ve toplumsal bilinci güçlendirmek için önemli bir işleve sahiptir. Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan basın, vatandaşların doğru ve hızlı haber alma hakkının en etkili aracıdır. Yaşanan her gelişmeden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin büyümesine, gelişmesine ve kalkınmasında önemli katkılar sunan basının bu bağlamda kutsal bir görev ifa ettiğini düşünüyorum. Elazığ basını da köklü bir geçmişe sahip olmasının yanında önemli bir kurumsal hafızaya ve arşive de sahiptir.
Bu düşüncelerle; Elazığ’ın sosyo-kültürel ve ekonomik gelişmelerine çalışmalarıyla katkı sağlayan yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL