Elazığ

TORAMAN: “BİLANÇONUN AĞIR OLMASI BAYRAMLARIN DA NEŞESİNİ KAÇIRIYOR”

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, Kurban Bayramı öncesinde yoğun bayram trafiğinde sürücüleri, trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.   Kurban Bayramı öncesinde yola çıkacak sürücüleri uyaran Elazığ Şoförler..

TORAMAN: “BİLANÇONUN AĞIR OLMASI BAYRAMLARIN DA NEŞESİNİ KAÇIRIYOR”

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, Kurban Bayramı öncesinde yoğun bayram trafiğinde sürücüleri, trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.

 

Kurban Bayramı öncesinde yola çıkacak sürücüleri uyaran Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerektiğini hatırlattı.

Başkan Toraman, Uzun ve kısa yol ayrımı yapmadan tüm sürücülerin ve yolcuların seyir halinde iken mutlaka emniyet kemerlerini takmalarını istedi.

TORAMAN: “BİLANÇONUN AĞIR OLMASI BAYRAMLARIN DA NEŞESİNİ KAÇIRIYOR”

Başkan Toraman, “Unutmayalım ki emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilinmektedir. Bunun için bütün sürücü ve yolcuların emniyet kemerlerini takmaları kendi faydalarına olacaktır. Diğer bir önemli konu ise seyahat esnasında sürücülerin telefonlarını kapatmalarını istiyoruz. Çünkü meydana gelen kazaların yüzde 95’i sürücü kusurundan kaynaklanmaktadır. Bunun sebebi ise direksiyonda iken telefonla konuşmak, mesajlaşmak, sigara içmek, yorgunluk, aşırı hız ve kurallara uymamak olarak özetleyebiliriz. Tüm tedbirlere rağmen tatillerde kazalar yüzde yüz artış gösteriyor. Bilânçonun ağır olması bayramlarında neşesini kaçırıyor. Halen yaşanan acılardan ders almıyoruz. Direksiyonda ne kadar az zaman geçirirsek o kadar az kaza olur. Bayramda yola çıkacaklara hayırlı yolculuklar dileği ile bayramlarını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL