Güncel

ŞERİFOĞULLARI GÜVEN TAZELEDİ…

Türkiye Gençlik Vakfı Elazığ İl Temsilciliği’nin 3. Olağan Genel Kurulunda İl Temsilcisi Mustafa Şerifoğulları, Güven Tazeledi. Türkiye Gençlik Vakfı Elazığ Temsilciliği’nin 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Bünyamin Eroğlu Kültür ve..

ŞERİFOĞULLARI GÜVEN TAZELEDİ…

Türkiye Gençlik Vakfı Elazığ İl Temsilciliği’nin 3. Olağan Genel Kurulunda İl Temsilcisi Mustafa Şerifoğulları, Güven Tazeledi.

Türkiye Gençlik Vakfı Elazığ Temsilciliği’nin 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Ak parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve vakıf üyeleri katıldı.

Elazığ’da 10 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen TÜGVA Elazığ İl Temsilcilisi Mustafa Şerifoğulları; “İlk toplantımızı bir kıraathanede 10, 15 arkadaşımızla toplandığımız günlerden, bugün Elazığ’ın 10 ilçesinde teşkilatlanarak yüzlerce teşkilat üyesine 6 bine yakın TÜGVA gönüllüsüne ulaştık. Gençliğin Geleceği, Geleceğin Gençliği sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolda 6 yılda yaz okulu, eğitim akademileri, müzik okulu, sohbetler, okuma halkaları, kişisel gelişim programları, dil kursları, genç Türkiye Kongresi gibi binlerce program gerçekleştirdik. Gençlerin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimini öncelik olarak gördük” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını belirterek; “Diyoruz ki! Reisi Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız. Evet bende bir fert olarak yemin ediyorum reisi Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız. Ama bu sözle olmuyor gereğini yapmamız gerekir” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da gençlerin önemine değinerek; “Sizler bu topraklarda Mevlana gibi sevginin dilini konuşan, Yunus Emre gibi aşkın dilini konuşan ay yüzlü gençlersiniz. Sizin sayenizde elhamdülillah ülkemiz dünyada artık söz sahibi. Bizlerde şehri imar ederken gençliğimizi ihya etmeyi unutmuyoruz. Biz gençliğimiz ile birlikte yürüyeceğiz ve sizlerle birlikte bu şehri daha da geliştireceğiz, daha da kalkındıracağız ve daha da müreffeh bir şehir haline getireceğiz İnşallah. Allah hepinizden razı olsun sizleri özlemiştim. Sizler ile bir arada bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum TÜGVA Elazığ İl Başkanımıza ve yönetim kuruluna şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık; “Yeni bir nesil geliyor kendine çok güvenen bir nesil. 15 Temmuz’dan önce gençlik nereye gidiyor diye bir söylem vardı. Ancak 15 Temmuz gecesi gençliğin zannedilenden çok daha iyi bir yere gittiğini gördük. Süs havuzlarında şehadete gitmek için abdest alan gençlik vardı. O gece gençlerin partileri yoktu. Yalnızca yüreklerinde vatan ve millet vardı” ifadelerini kullandı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise konuşmasında; “Bizi hep eleştirdiler gençliği ihmal ettiniz diye. Asla ben buna katılmıyorum bizler gençliği ihmal etmedik. Bugün baksınlar bizim yaş grubumuz daha iyi anlar çünkü bizim çocuklarımız sizlerin yaşında. Bizim gençlerimizin hepsi bizlerden daha birikimli ve bizden daha bilinçli. İşte bunu 19 yılda Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları sağladı. O yüzden biz pek çok alanda yatırım yaptık. Ulaştırma, sağlık, savunma sanayi ama en büyük yatırımımızı gençlerimize yaptık” dedi.

Gençliğin milli ve manevi değerleriyle buluşmasını arzu ettiklerini belirten Eminoğlu, şöyle dedi: “Türkiye’nin son 20 yılda gerçekleştirdiği milli teknoloji hamlesi sıradan bir olay değil. Biraz önce İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde Türkiye Drone Şampiyonası’nı izledik. Gençlerimizi izledik. Son 20 yılda yerli ve milli sanayileşme oranını yüzde 10’lardan yüzde 70’lere çıkartan bir Türkiye’den bahsediyoruz. Gençlik teknolojiyi seviyor. Gençlik teknolojiyi istiyor. Bu noktada yapılan bütün bu çalışmalarla ilgili hedefimiz daha ileri olacak. Robotik kodlama, endüstriyel tasarım, yapay zeka gibi konularla ilgilenip gençliği bu çalışmaların odağı ve merkezine alacağız” açıklamalarında bulundu. Tek listeyle gidilen genel kurulda Mustafa Şerifoğulları yeniden il temsilciliğine seçildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL