Türkiye

BİNGÖL VALİLİĞİ: “YANGIN BUGÜN İTİBARİYLE KONTROL ALTINA ALINDI”

Bingöl Valiliği, 25 Haziran 2021 günü öğle saatlerinde Genç ilçesi’nin Güzeldere ve Dedebağı köylerinde meydana gelen orman yangınının kontrol altına alındığını ifade etti.      Bingöl Valiliği yaptığı açıklamalarda şu..

BİNGÖL VALİLİĞİ: “YANGIN BUGÜN İTİBARİYLE KONTROL ALTINA ALINDI”

Bingöl Valiliği, 25 Haziran 2021 günü öğle saatlerinde Genç ilçesi’nin Güzeldere ve Dedebağı köylerinde meydana gelen orman yangınının kontrol altına alındığını ifade etti. 

 

 

Bingöl Valiliği yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulundu;

“İl Jandarma Komutanlığı, Bingöl Belediyesi, İl Özel İdaresi, Genç Kaymakamlığı, Genç Belediyesi ve Dimin Maden Şirket’i araç ve personeli yangının daha büyük mağduriyetlere yol açmaması için bölgede seferber edilmiş, yangına müdahale çalışmaları gece gündüz aralıksız sürdürülmüştür.

Kuraklık ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yangın alanının genişlemesi üzerine Orman Genel Müdürlüğü’nden yangın söndürme helikopteri talep edilmiştir.

Yangına müdahale çalışmalarımız halen 2 Helikopter, 8 Arazöz, 4 İtfaiye, 3 loader, 1 Dozer, 2 İlk Müdahale Aracı, 1 JCB, 1 Ekskavatör, 1 arazöz, 3 su ikmal aracı, 45 Orman İşletme Müdürlüğü personeli ve Genç İlçe Jandarma Komutanlığı emir komutasında (3) JİG Timi, (1) GK Timi ile devam etmektedir.

Zamanında gerçekleşen müdahaleler neticesinde orman yangınının yerleşim yerlerine ulaşmaması ve herhangi bir can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir.

Şu ana kadar yaklaşık 2.000-2.500 hektar alanın yangından etkilendiği değerlendirilmektedir.

Yangın ile mücadelede görev alan bütün kurumlarımıza ve personelimize katkılarından ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Devletimiz daima bütün imkanları ile vatandaşının yanında ve hizmetinde olmaya devam edecektir”.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL