Elazığ

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. TÜRKMEN’DEN “FIRAT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE YETERLİLİĞİNİ TESCİL ETMİŞ BİR ÜNİVERSİTE”

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti.   İki Üniversite arasında iş birliğinin konuşulduğu ziyarette, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş..

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. TÜRKMEN’DEN “FIRAT ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖLÇEKTE YETERLİLİĞİNİ TESCİL ETMİŞ BİR ÜNİVERSİTE”

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı makamında ziyaret etti.

 

İki Üniversite arasında iş birliğinin konuşulduğu ziyarette, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ziyaretlerinden dolayı Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e teşekkür etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş açıklamasında, “Biz bir protokol ile Bayburt Üniversitesi’ni kardeş üniversite ilan edeceğiz. Bayburt Üniversitesi genç ve dinamik bir üniversite. Fırat Üniversitesi ise 50 yıllık bir geçmişe sahip bir üniversite. Bu noktada ortak bir protokol imzalayarak bir birimize tecrübe ve deneyimlerimizi aktaracağız.” dedi.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı yükseköğretimde bir kılavuz ve bir ağabey olarak gördüklerini belirterek “Üniversiteye Fahrettin Göktaş hocamızın rektör olması bizim için büyük bir şans oldu. Biz uzun yıllar boyunca hocamızla birlikte hem üniversitede hem sportif ortamlarda birlikte çalışma fırsatı bulduk. Kendisini yükseköğretimde bir kılavuz bir ağabey olarak görüyoruz. Böyle bir büyüğümüzün bu üniversitede yönetici olması bizi ziyadesiyle memnun etti.” ifadelerini kullandı.

Fırat Üniversitesi’nden övgüyle bahseden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “50 yıla yaklaşan geleneğe sahip büyük bir üniversiteden bizim kazanacağımız çok büyük şeyler var. Bayburt Üniversitesi 2008 yılında kurulmuş genç kuşak üniversitelerden bir tanesi ama Fırat Üniversitesi sadece ulusal ölçekte değil, uluslararası ölçekte yetkinliğini yeterliliğini tescil etmiş bir üniversite. Bu alanlarda inşallah bir işbirliğine gitmeyi arzu ediyoruz. Böyle bir protokol imzalayarak Fırat Üniversitesi’nin küçük kardeşi olarak Fırat Üniversitesi’nden dinamik bir biçimde faydalanmayı arzu ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL