Güncel

“HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI” PROJESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor. Hilalkent Mahallesi’nde bulunan fakat işlevselliğini yitiren semt pazarı yerinde hayata geçirilecek “Hilalkent Sosyal Hizmet Binası” projesi inşaat çalışmaları sürüyor…

“HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI” PROJESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor.

Hilalkent Mahallesi’nde bulunan fakat işlevselliğini yitiren semt pazarı yerinde hayata geçirilecek “Hilalkent Sosyal Hizmet Binası” projesi inşaat çalışmaları sürüyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü kontrolünde devam eden inşaat çalışmaları kapsamında çatı kaplama ve taş duvar örme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ekim ayında hizmete sunulması planlanan ve her yaştan vatandaşın faydalanabileceği  “Sosyal Hizmet Binası”  2.100 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Hizmet binası bünyesinde; 3 adet 45’er metrekarelik derslik, spor salonu, bay-bayan taziyeevi, okumaevi, kafeterya ve 55 metrekare alana sahip 5 adet dükkân ve sosyal donatılar yer alacak.

“HİZMETLERİMİZLE ŞEHRİMİZİN HER NOKTASINI DAHA DEĞERLİ BİR HALE GETİRİYORUZ”
Şehre yeni sosyal alanlar kazandırmak adına çalışmalarına devam ettiklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Şehrimizin her bölgesinde vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte rahat ve huzurlu vakit geçirebilecekleri yeni sosyal yaşam alanları inşa ediyoruz. Bu doğrultuda Hilalkent Mahallemizde yer alan fakat herhangi bir işlevselliği bulunmayan Hilalkent Semt Pazarı alanının yerinde yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Özellikle bölge sakinlerinin sıklıkla vakit geçirebileceği “Hilalkent Sosyal Hizmet Binası” projemizde inşaat çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.  İnşallah ekim ayında bu projemizi tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Hizmetlerimizle şehrimizin her noktasını daha değerli bir hale getirerek, aziz şehrimiz Elazığ’ımızın geleceğine ışık tutan projeleri hayata geçirebilmek için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL