Elazığ

BELEDİYE’DEN MAHALLELERE MOBİL ATIK MERKEZİ

Elazığ Belediyesi, doğal kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri dönüşüme tabi tutarak ekonomiye katma değer sağlamak adına çevreye yatırım yapmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Çevre..

BELEDİYE’DEN MAHALLELERE MOBİL ATIK MERKEZİ

Elazığ Belediyesi, doğal kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri dönüşüme tabi tutarak ekonomiye katma değer sağlamak adına çevreye yatırım yapmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda Çaydaçıra, Ataşehir ve Doğukent Mahallelerine, geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karışmadan toplanması ve geri kazanım sürecine düzenli bir şekilde dâhil edilmesi amacıyla “Mobil Atık Getirme Merkezi” yerleştirildi.

Bu sayede vatandaşlarımız, çöpe giden ambalaj atıklarını kaynağında ayrıştırmış, geri dönüşüm sürecine kolaylık sağlamış ve dolaylı olarak milli ekonomiye katkı sunmuş olacaklar.

AMAÇ VATANDAŞIN ULAŞILABİLİRLİĞİNİ KOLAYLAŞTIRMAK

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kâğıt, plastik, metal, cam, elektronik, pil, bitkisel yağ gibi atıkların sınıflandırılarak toplanması için nüfus yoğunluğu ve vatandaşın ulaşılabilirliği de göz önünde bulundurularak belirlenen noktalara 3 adet Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirildi. Vatandaşlarımız bu doğrultuda geri dönüşüme kazandırılacak atıkları, doğanın geleceğine katkı sunmak için evlerinde düzenli bir şekilde toplayıp kendilerine en yakın mobil atık merkezine bırakabilecekler. ” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL