Elazığ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ VATANDAŞLARIN ULAŞIM SORUNUNU KÖPRÜ YAPARAK ÇÖZDÜ

Elazığ İl Özel İdaresi Maden ilçesinde yıllardır ulaşımda zorluk yaşayan vatandaşların sorununu köprü yaparak çözüme kavuşturdu.   Maden ilçesi Yenimahalle Mezrasına gitmek durumunda olan  vatandaşların yıllardır  araç trafiğini Seyhan çay..

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ  VATANDAŞLARIN ULAŞIM SORUNUNU KÖPRÜ YAPARAK ÇÖZDÜ

Elazığ İl Özel İdaresi Maden ilçesinde yıllardır ulaşımda zorluk yaşayan vatandaşların sorununu köprü yaparak çözüme kavuşturdu.

 

Maden ilçesi Yenimahalle Mezrasına gitmek durumunda olan  vatandaşların yıllardır  araç trafiğini Seyhan çay içerisinden, yaya trafiği demir köprü üzerinden zor koşullarda yaptıkları ulaşım sorunu köprü ile daha kolay ve güvenli hale geldi.

Seyhan Çayı üzerinde yapılan köprü 20 metre açıklıklı, 7 metre genişlikle Kirişli Betonarme köprü olarak inşa edildi.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada Elazığ genelinde halkımızın daha güvenli ve rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için planlamalar dahilinde yoğun bir şekilde çalışıldığı ifade edilerek; “Elazığ İl Özel İdaresi şehir genelinde hizmet ağı içerisinde ki tüm yerleşim birimlerine halkımızın rahat ve güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayacak çalışmalar öncelikli ve aralıksız bir şekilde devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda yeni yol açma, yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarıyla birlikte köprü yapımı çalışmaları da devam ediyor. Maden ilçesi Naldöken Köyü Yenimahalle Mezrasına gitmekte olan vatandaşlarımızın zor koşullarda gerçekleştirdikleri ulaşım yeni yapılan köprü ile daha rahat ve güvenli hale geldi.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL