TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN…

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

2023 yılında yapılacak olan seçimlere sayılı bir zaman kaldı. Tabii ki adaylığı düşünen kişiler şimdiden çalışmalara hız verdiler.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ seçimlerinde de sürprizler bekleniyor. Belki de tahmin edilmesi en zor seçimlerden birine giriyoruz. Şurası bir gerçek ki acilen iktidar kendini düzeltecek adımları atmak zorunda, aksi halde hem yerelde hem de genelde seçimi kazanması zor gibi duruyor. Bana göre iktidarın en büyük şansı, karşısında insanlar tarafından pek benimsenmeyen bir ana muhalefet lideri olmasıdır. Genel siyaseti bir sonraki yazıya bırakarak yerel siyasete devam edelim.
AK PARTİ İÇİN DEĞİŞİM ŞART
Ak parti ciddi manada bir değişime gidip liste değişmek zorunda. Aksi halde diğer seçimlerdeki gibi aday kim olursa olsun kazanırız mantığı ile listeler hazırlanırsa, büyük bir hüsranla karşılaşılabilir. Bence makamı olmuş insanlara faydası olmamış kişiler, halktan kopuk siyaset yapmış siyasetçiler ve özellikle eski yüzler ile çıkarsa rakiplere gün doğar.
MHP ETKİLİ İSİMLERLE SAHADA OLMALI
Cumhur ittifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi eğer listeyi doğru seçebilirse, bu seçim ilimizden vekil alır. Ancak yanlış bir tercih ister istemez hayal kırıklığına yol açar ve bu hata millet ittifakını güçlendirir. Elazığ’da bir ivme yakalayan ve özellikle il genel meclisinde belki de tarihinin en yüksek oyunu alan MHP hata yapmaz ise, bu dönem mecliste ilimizi temsil edecektir.
SEÇİMİN EN RAHATI GÜRSEL EROL FAKTÖRÜ NEDENİYLE CHP
İlimizin tek muhalefet milletvekiline sahip Cumhuriyet Halk Partisi ise, Gürsel Erol avantajı ile belki de ilimizde ilk kez iddialı bir seçime hazırlanıyor. Gürsel beyin siyaseti çok iyi biliyor olması, yeni il teşkilatının vekil ile el ele çalışması ve özellikle deprem sonrası merkezi hükümetin her şeyi doğru yapmasına rağmen yerelde siyasi ve bürokratların yanlışları ile bir vekil garantilemiş durumda ve belki de Elazığ’da en rahat parti durumundadır.
İYİ PARTİ ADAYA BAĞLI
İyi Parti’ye bakacak olursak ilimizde geçen seçime göre ne yapacağı belli olmayan bir parti durumunda. Geçen seçim adayının ismi ile iyi bir oy alan parti, bu seçim kesinlikle aday profili ile Elazığ’da oy durumunu belirleyecektir. Halkta karşılığı olmayan bir isim ile seçime girdiği takdirde kesinlikle geçen seçimin çok altında bir oy alarak şansı olmayacaktır.
ADAYLAR HER ŞEYİ BELİRLEYECEKTİR
Bana göre ilimizde diğer partilerin kesinlikle şansı yoktur. Ve bu seçim şu durumda 2-1-1’dir ve beşinci vekili aday listeleri belirleyecektir. Bu seçimde artık Genel Merkezlerin ben yaptım siz seçeceksiniz mantığı kesinlikle kaybedecektir.
Saygılarımla…

YORUMLAR (10)

  1. Gakgos diyorki:

    Valla abe güzel yazmışsın ama bizim millet aptal herkese kaniler o yüzden pek umudum yok yine de yazı hoş elen salık

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL