TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.752
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 966
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 3
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.104
Uncategorized

REİS’İN AMACI NE?

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

Evet uzun yıllardır ülkeyi yöneten genelde iyi işler yapan ancak son dönemlerde ciddi manada hatalar yapan Tayyip Erdoğan’ın amacının ne olduğunu çözemedim. Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve faiz indirimine gidilmesi durumunda dövizin tavan yapacağını bile bile faizde indirime gidilmesinin amacını bir türlü anlayamıyorum. Evet ekonomilerde yüksek faiz olumsuzluk işaretidir ancak hali hazırda durdurulamayan bir döviz yükselişi varken bana göre Reisin “faize karsı olmayan bizle yol yürümesin” ifadesi bakanını kamuoyu önünde küçük düşürmüş akabinde ise faiz indirim kararı ile dövizin tırmanışının devam etmesi ve bu yükselişinin olacağının bilinmesine rağmen ısrar ile bu kararı merkez bankasına aldırmak gerçekten de piyasaların alabora olması demek. Düşük faiz yüksek kur sistemine geçilmesini ümit ediyorum zaten dövizin ateşi çok yüksek iken ve döviz yükseldikçe tüm tüketim ürünlerine inanılmaz zamların geldiği bir ortamda dövizi yükseltecek hamleler yapmanın çok doğru olduğuna inanmıyorum. Ve bana göre acilen ekonomi istişare ve dayanışma platformu adı altında ülkemizin ileri gelen ve siyasi görüşüne bakılmadan işinin ehli kişilerin olduğu bir heyet kurulmalı ve yol haritası belirlenmelidir. Bana göre sağlam, ileriyi gören ve dolar artışına anında müdahale kabiliyeti olan bir ekonomik politika belirlenmeli ve gelen zamlara engel olacak hamleler yapılmalıdır. Gidişat iyi değil asgari ücrete yüzde 25 zam yapılması bile aniden oluşan faiz düşmanlığı ekonomi yönetimindeki bürokratların hamlelerini yerinde, zamanında ve etkili bir şekilde yapamayarak zor durumda kalmaktadır. Ekonomik sıkıntı vatandaşın cebine doğrudan yansıyınca iktidara karsı inanılmaz tepkiler oluşmaya başladı. Sanki bu ülkede bugüne kadar faiz yoktu da şu dövizin ateşi çıktığı dönemde mi faize bu şekil tepki gösterildi aklım almıyor. Şimdi eğer bakan istifa ederse ne olacak? Böyle giderse yıl sonunda dolar kuru yüksek olur ve dolarla birlikte gıda fiyatlarındaki artışın önü alınamaz ise ne kendi seçmenine nede toplumun geneline anlatacak ve yakınacak bir şeyiniz kalmaz dolayısı ile oy kaybının önüne geçemezsiniz. Muhalefetin aleni olmasa da gizli ittifak olarak terör destekçileriyle kol kola olduğu ortamda ülkenin selameti için ekonomiye önem verilmeli halkın içine girilmeli anketler yapılmalı ekonomist, STK ve iş adamları ile istişareler yapılmalıdır ayrıca başıboş dolaşan mülteci konusuna da müdahale edilmelidir. Bu konulara etkili ve kararlı bir şekilde müdahale edilmemesi durumu da emin olun insanımız haklı olarak yanlış da görse iktidar kaybetsin diye artık karsı aday kim olursa olsun ona oy verecektir.

SAYIN VALİMİZDEN İSTEKLERİM OLACAK

Sayın Valimiz geldi geleli tabiri caizse gecesini gündüzüne katarak çalışıp, makamında hiç oturmadan muhabbet ile hizmet anlayışını düstur edinerek hızlıca halkın arasına girip başarılı bir şekilde işe koyuldu. Sayın valimden en kalbi duygularla talebim odur ki konteynerlarda yaşayanlar için mutlaka bir çözüm bulunmalıdır. Kiracı olup hak sahibi olamayan ancak su anki mevcut fiyatlarla kiralık eve çıkamayacak durumda olan mağdur insanımıza bir çözüm bulunmalı. Hatta bana göre 2+1 dairelerde öncelik bu ailelere verilmelidir. Ayrıca sayın validen bir isteğimde artık su evlerin fiyatları konusundaki piyasada dolasan bilgi kirliliğini giderecek şekilde şeffaf ve samimi bir duruş ve en küçük bir şüpheye mahal vermeyerek evlerin bedelleri ve aylık ödemeleri mutlaka hak sahibi olan depremzedelerimize bildirilmelidir. Lütfen sayın valim bu konuyu çözün ve zaten inanılmaz beğeni kazanan çalışma temponuza ve samimiyetinize çok önemli bir artı daha katın ve bizleri rahatlatın.

NOT1: Öğretmenler gününde düzenlenen etkinlikte ulusal sanatçı yanında mahalli müziği de unutmayan, Elazığ’a verdiği değeri gösteren Marmara Eğitim Kurumları yöneticilerini kutluyorum.

NOT2: Görevini hakkı ile yapan, şiddetten uzak, güzel bir nesil yetiştirme hedefinde olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, saygılar sunarım.

Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL