TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.752
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 966
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 3
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.104
Uncategorized

EKONOMİK DESTEKLER

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

Dünya genelinde meydana gelen covit-19 salgını sonrası ciddi bir ekonomik sıkıntı oluştu ve maalesef bu sıkıntıdan ülkemiz de ciddi oranda etkilendi.

       Bu sıkıntılar inanılmaz bir gıda yükselişi ile evdeki yemeğe yani eski siyasetçilerimizin deyimi ile tencereye inince vatandaşımız inanılmaz zor günler yaşamaya başladı.
      Tabi bu fiyatların bir kısmı maalesef ki oluşan büyük marketlerin büyük paralar kazanma arzusuyla bir kısmı da ülkemizde artan israfın önüne geçilmesinin gecikmesi  ve halen de israfın önüne geçilmemesidir.
        Bana göre hükümete düşen acilen asgari ücreti en az 3500 tl yapmak…Ancak  bunu yaparken de işverene ciddi destekler vermeli gerekirse SGK almamalı ya da  çok cüzi almalı çünkü bunu yapmadığı zaman bir çok insan işsiz kalır ve sigorta yapan esnaf sayısı cok azalır.
       Asgari ücretliden sonra  el atılması gereken bir kesim de emekliler ve bu emeklilerden de en eski emekli olup asgari ücretin cok altında alan emekliler olmalı. Bence en düşük emekli maaşı asgari ücret veya ona yakın olmalıdır.
      Daha sonra en az maaş alan devlet memurlarına iyileştirme yapılmalı ve biraz olsun rahatlatılmalıdırlar.
         Tabii bunlar yapılırken küçük esnafa destekler verilmeli ve büyük işletmeler de verilen desteklerle birlikte ciddi denetlemelidirler. Mesela benim merakım büyük marketlerin 2020 de ödedikleri vergi ne kadar? Yüzde kaç kâr marjı ile çalışıyorlar? Tabii bunların inanılmaz faydalı tarafları da var binler belki milyonlar ekmek yiyor ancak bunu yaparken de vatandası ezmeden  yapmaları sağlanmalıdır.
         Kısacası hükümet  acilen ekonomik reforma gitmeli ve radikal zam kararları alarak maaşlarda ciddi artışlar  yapmalıdır. Aksi halde ülkemizi kötü, iktidarı çok kötü günler ve sonuçlar bekler.
KÜRDİSTAN YOK DİYEBİLMEK…
  Geçtiğimiz hafta yazdığımız yazıda tezkereler sırasında İYİ Partinin  doğru bir hareket yaparak EVET oyu vermesini onaylamıştım.
     Ancak sayın Akşener  öyle bir hata yaptı ki bu kez yaptığı bütün doğrular bana göre yok oldu . Siirt’te esnaf ziyareti sırasında bir esnafın “ Burası Kürdistan” ifadelerine sessiz kalmak, kongresinde Başbuğun resmini asarak milliyetçiyim imajı vermekle cok ama çok ters düştü.
     Evet siyasi olarak ülkemizi gezmek oy istemek, vatandaşla kaynaşmak güzel. Ama bence hangi siyasi parti olursa olsun gittiği şehire göre davranmamalı ne ise onu söylemeli. Yani Ankara, Yozgat,Kayseri, Elazığ veya Siirt siyasinin görüşlerinin farklı oldugu değil net durduğu ve değişmediği yerler olmalıdır.
      Bana göre kuruluşunu milliyetçilik ile yapan ancak sonradan merkez partisi iddiası güden bir partinin lideri o vatandasa kibar bir dille ülkemizin topraklarının tamamının TÜRKİYE oldugunu ve söylediği bir toprak olmadığını belirterek oradan cıkmalı ve insanımızın takdirini almalıydı.
     Bazı gaflar gerçekten de insanın geleceğini etkiler ve ciddi zararlar verir bence bu gafta sayın akşeneri cok ama cok zorlayacak ve bir cok ilde bununla alakalı vatandasın sözlü sorularına uğramasına neden olacaktır..
NOT: 1- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında şehidimizin abisine ağza alınmayacak küfürler eden haddini bilmez, adını ağzıma almaktan imtina edeceğim şahsın acilen bu partiden ihraç edilmesi gerekiyor. Eğer sizde az bir samimiyet var ise sayelerinde rahat yaşadığımız topraklardaki şehitlerimize bunu yapan kişi ile aynı partide siyaseti bırakın aynı ortamda nefes almazsınız. Bakalım ne kadar samimisiniz…
NOT-2-Üniversitemizde görev yapıp hain paylaşımlar yapan pislik görevinden alınmıştır. Ve bedelini ödemek üzere emniyet güçlerince gözaltına alınmıştır.
                        Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL