TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.752
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 966
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 3
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.104
Uncategorized

KEŞKE BÜTÜN MÜDÜRLER BÖYLE OLSA…

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

İlimizde farklı resmi kurumlar ve bu söz konusu kurumların basında yöneticiler mevcut. Bu idareciler her idareci gibi elinden geleni yapıyor ve hizmet etmeyi amaçlıyorlar. Ancak ilimizde bazı kurumların yöneticileri hem üst düzey çabaları hem de iş bitiricilikleri ile bir adım önde. Bugünkü yazımda bu idarecilerden birinden bahsetmek istiyorum.İlk geldiği günden beri farkını ortaya koyan elinden geldiğinin fazlasını yapan, kurum işleri dısında da gerek depremde gerekse covid-19 sürecinde olağanüstü çabasıyla inanılmaz işler başaran Gençlik ve Spor İl müdürümüz Abdülsamet Eren’den bahsetmek istiyorum. Sayın Eren’in göreve geldiği ilk andan itibaren yaptıklarına göz atacak olursak aşağıda sıraladıklarım ön plana çıkıyor. Bu kapsamda öncelikle son iki yılda İlimize yapılan ve yapmaya devam edilen yatırımların tutarı yaklaşık 350 milyon TL tutarında. Devam eden yatırımlar arasında şunlar ön plana çıkıyor.
– Yeni Şehir Stadyumu Şuan fiziki olarak %65’i tamamlanan yeni şehir stadyumunda çalışmalar hızla devam etmektedir. Bir aksilik çıkmazsa 2021 yılının yıl sonuna doğru tamamlanması kuvvetle muhtemel.
– Elazığ Merkeze biri kapalı toplam beş adet Tenis Kortu inşa edilmekte.
– Sareana ve Harput Yurduna Açık Sahalar, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılmakta.
– Karakoçan İlçe Sahası Tribün, Aydınlatma, Skorbord ve Çevre Düzenlemesi devam etmekte.
– Palu İlçe Sahası Tribün, Giyinme Odası ve Çevre Düzenlemesi’de aynı şekilde devam etmekte.
– Alacakaya Açık Basketbol ve Voleybol Sahası Yapımı sürmekte.
– Ağın Giyinme Odası ve Spor Tesisleri Bakım Onarımı yapılıyor.
– Kovancılar İlçe Sahası Giyinme Odaları ve Sentetik Zemin Yenileme çalışmaları devam etmekte. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sonuca ulaştığı yani tamamlanan yatırımları da oldukça önemli ve bunlar arasında özellikle statlar ön plana çıkmakta:
– Doğukent Stadı.
– Bahçelievler Sentetik Sahası. – Arıcak İlçe Sahası.
– Gençlik Merkezi Stadı bakım onarımı ve zemin yenilenmesi işi.
– Baskil Sahası Tribün, Giyinme Odaları ve Aydınlatma İşi tamamlandı. Aynı şekilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün nihayete erdirdiği projeler arasında yurtlar da oldukça önemli. Bu yurtlar: – Fethi Sekin Yurdu açıldı.Kapasite 1750 kişi
– Sareana ve Harput Yurdu bakım-onarım tamamlandı. Diğer önemli icraatler ise Genç Ofisleri ve Spor Merkezleri:
– Palu Genç Ofis tamamlandı
– Arıcak Genç Ofis tamamlandı
– Elazığ Gençlik Merkezi Bakım onarım tamamlandı.
– Çok Amaçlı Spor Merkezi tamamlandı.
– Aksaray Mahallesi Spor Salonu ( İş adamı Saadetin Saran)
– Yakup Kılıç bakım onarım ve beş adet Cep Salonu tamamlandı.
– Olimpik Yüzme Havuzu bakım-onarım tamamlandı
– Karakoçan Spor Salonu büyük bakım onarımı tamamlandı.
– Kovancılar Spor Salonu büyük bakım onarımı tamamlandı. Tüm bunlara mukabil tamamlanan çok sayıda genç ofisleri de mevcut. Söz konusu ofisler değinecek olursak; Harput Öğrenci Yurdu Genç Ofisi, Sarıana Yurdu Genç Ofisi, Fethi Sekin Yurdu Genç Ofisi, İzzet Paşa Genç Ofisi, Çok Amaçlı Genç Ofisi, İpek Yolu Gençlik Merkezi Genç Ofisi.. Tüm bu yapılan bu haşmetlere bakınca işi ehline verince her şeyin olumlu gittiği ve hizmet geldiğini bir kez daha görmekteyiz. Bunun da en güzel ispatı Abdulsamet Eren’dir. Bu doğru atamayı yaparak ilimize hizmet gelmesini sağlayan tüm herkese Elazığ’ımız adına gönülden teşekkür ediyorum.

AHDE VEFA…
İlimizde siyasi mecrada bir çok isim iz bıraktı ve bırakmaya da devam ediyor. Ancak bana göre sekiz köşe şapkamızda da olan vefa özelliğimizi kanaatimce bir siyasimize yeterince gösteremedik. Ak Parti kurucularından biri olan ve ilimizde milletvekili yapan aynı zamanda parti içinde iyi bir görevde olan Sayın Necati Çetinkaya’dan bahsediyorum. Bana göre sayın vekilin il olarak yeterince değer, destek ve hakkını veremedik. Yine bana kalırsa ilimize her siyasi gibi elinden geleni yapan ve Ankara’da ilimizi en iyi şekilde temsil eden Sayın Çetinkaya’nın ismi kesinlikle şehrimizde iyi bir yere verilmeli. Hava alanı olur, Kültür Park olur veya büyük aynı zamanda yoğun şekilde kullanılan bir başka yer olur. Ama mutlaka ve mutlaka değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Ankara’da olağanüstü ağırlığını gördüğüm Sayın Çetinkaya’nın adının kısa sürede iyi bir yere verilmesi dileğiyle…

Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL