TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 134.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 940
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.237
Uncategorized

ÜLKÜ OCAKLARI

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

Ülkemizde birçok dernek ve vakıf bulunmakta. Birbirinden farklı noktalara ve amaçlara odaklanan vakıf ve dernekler çeşitli şekillerde ülkemize hizmet etmektedir. Ülkü ocakları da bu vakıflardan biridir. Ülkü Ocakları kuruluşunun 1968 yılında olması itibariyle en köklü vakıflardan biridir. Aynı zamanda Ülkü Ocakları gönül veren milyonlarca kişinin olması dolayısıyla da ülkemizde en sevilen/takdir vakıftır.
Ülkü Ocakları güttüğü amaç açısından diğer vakıf ve derneklerden farklılaşmaktadır. Şöyle Ülkü Ocakları birçok sosyal sorumluluk projesine imza atması hatta öncülük etmesinin yanı sıra gençlerin yetiştirilmesine aracılık etmektedir. Bu yönüyle doğru vatandaşlar, ülke sevdalısı bireyler, vatan-bayrak­-din gibi kutsal değerlerin önemini bilen kişiler yetiştirmektedir.
Tüm bu yönleri dikkate alındığında TÜRK- İSLAM sevdalısı nesil yetiştiren Ülkü Ocakları’nın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.
Ülkü Ocakları Nedir ve Neresidir?
Ülkü ocakları; vatanını, milletini, bayrağını canından çok seven milliyetçi gençlerin bir araya geldikleri, teşkilatlanarak aynı hedefe yönlendikleri gençlik ve eğitim merkezleridir.
Ülkü Ocakları; gelecekte bu ülkeyi geliştirmeye ve yönetmeye talip gençlerin bilgi ve yeteneklerinin geliştirilmesinde, beceri ve liderlik özelliklerinin kazandırılmasında önemli bir okuldur.
Ülkü Ocakları; Türk yurtlarına hor bakan ve Türk topraklarında gözü olan ve Türk milletini böl parçala yut taktiğiyle tarihe gömmek isteyen emperyalizme karşı milli birliği ve kardeşliği besleyen ve güçlendiren kutsal mekanlardır. Aynı zamanda her türlü iç ve dış mihraklara yani Türk düşmanlarına karşı milli duyguları sürekli zinde tutan ve uyandıran vatansever yurtlardır.
Ülkü Ocakları; gençlere materyalist bir hayatın olumsuzluklarını anlatan, ”Gün gelir ekmeğini yeriz, gün gelir kurşunuyla vuruluruz” şiarıyla vatan sevdasını aşılayan bu doğrultuda bireylerin maneviyat dünyasında ışık olan özel gençlik merkezleridir.
Ülkü Ocakları; yarım asırdır Türkiye’de faaliyet içinde bulunan, komünizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadele veren, bu uğurda binlerce şehit vermiş ve binlerce gazisi bulunan bozkurt yürekli gençlerin bulunduğu mekanlardır.
Ülkü Ocakları ”Ne ABD, ne Rusya ne de Çin, Her şey Türklük için Türk’e göre ve Türk tarafından” sözünü amentüsü yapmış, Türk bahadırlarının otağıdır.
Ülkü Ocakları Ardından Kırk Köpek Havlayan Kurttur
Yukarıda ana hatları ile değindiğim Türk Milletinin kalesi olan Ülkü Ocaklarının, dış güçlerin korkulu rüyası olması normaldir. Geçtiğimiz günlerde fetöcü, ne idiğü belirsiz bir sporcu ile sürekli birlikte olduğu saptanan bir karaktersizin teklifiyle ABD’de Ülkü Ocakları’nı terör örgütleri listesine almak için madde sunuldu. Bu madde aslında Ülkü Ocaklarının ne kadar takip edilen ve dış şer güçlerinin büyük korkularından biri olduğunu göstermekte. Atalarının yolundan giden, atalarının mirasçısı Ülkü Ocaklarına musallat olan mihraklara başlıktaki gibi bir atasözü ile karşılık vermek istiyorum. İtler istedi diye kurtlar ölmez.
VALİ DEĞİŞTİ
Göreve başladığı süreçte mütevazi, babacan kişiliğiyle öne çıkan ancak deneyimsiz olması ve en önemlisi de büyük deprem yaşamış bir ilde zorluklara direnç gösterememesiyle aklımıza kazınan Erkaya Yırık’ın, cumartesi gecesi yayınlanan kararname ile ilimiz valilik görevine son verildi.
Elazığ gibi stratejik ve deprem nedeniyle oldukça yönetilmesi zor olan bir yere şimdi olduğu gibi deneyimli bir valinin atanması gerekirdi. Böylece hem il hem de vali için iki tarafı da rahat ettirecek bir atama olurdu.
İlimiz, sayın Erkaya Yırık’ın deneyimsizliğinden ve deprem sonrası aşılması güç olan konulardan ciddi zararlar görmeye başlamıştı. Hatta bakanlar ile görüşmelere haklı olarak sayın vali götürülmemeye başlamıştı. Tüm bu olumsuzlukları aşmak adına valinin değişmesi gerekiyordu ve değişti. İlimize İç İşleri Bakanlığı Genel Sekreteri Dr. Ömer Toraman atandı.
Yeni valimiz daha önce Tokat ve Kütahya illerinde valilik hizmetinde bulunmuş bir bürokrat. Dolaysıyla stajyer değil deneyimli bir vali.
Aynı zamanda Erzurumlu olması ilimizin sosyoekonomik şartlarına hâkim olması anlamına gelmekte. Bundan daha önemlisi ilimizde daha önceden vali yardımcılığını görevini yürütmesi de ilimizin şartlarını ve hemşerilerimizin ilgi ve beklentilerini iyi bilmesini sağlamakta.
Yukarıda belirttiğim niteliklere haiz olan yeni valimize görevinde muvaffakiyetler dilerim. Kendileri ve Elazığımız için hayırlara vesile olur İnşaallah..

Saygılarımla

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL