TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

ELAZIĞ’IN ABİSİ…

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

Bu haftaki yazımda doğru bildiğini zaman ve mekan fark etmeksizin dile getiren, mütevazılığı ve yardımsever kişilik özelliklerine haiz olması sebebiyle hemşehrilerimizin kolaylıkla ulaşabildiği bir isim Zülfü Demirbağ’dan bahsetmek istiyorum. Sayın Demirbağ, milletvekilliğinin 3. döneminde yılmadan usanmadan vatandaşlarımız için mücadeledesini sürdürmekte.
DOĞDUĞU TOPRAKLARA AHDE VEFA
Aslında Sayın Demirbağ’ın Elazığ halkına hizmetleri çok eski tarihlere dayanıyor. Cumhurbaşkanımız’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde Sayın Demirbağ, Yol Bakım Onarım Müdürü ve Başkanlık Danışmanı olarak görev yapmıştı. Söz konusu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çok sayıda hemşehrimizin istihdam edilmesi Sayın Demirbağ aracılığıyla gerçekleştirildi. Hatta bu istihdam neticesinde İstanbul’da Elazığlılar mahallesi oluştu.
REKLAM DEĞİL İNSANLIK
Sayın Demirbağ, vekilliğinde 3. Dönemini icra etmesine rağmen asla ismi parayla pulla anılmamıştır. O’nu seven , sevmeyen veya oy veren, vermeyen herkesin ortak kanaati dürüstlüğüdür. Hayatının hiçbir döneminde paranın cazibesine kapılmamıştır. Bu yüzdendir ki garibanların babası olmuştur hatta vekillik maaşı dışında geliri olmamasına rağmen maaşının bir kısmını ihtiyaç sahiplerine bağışlamaktadır. Ama bu yönüyle gündeme gelmekten kaçınmaktadır yani bu durumu reklam malzemesi olarak kullanmamaktadır.
DÜRÜSTLÜK TİMSALİ
Sayın Demirbağ’ın en önemli mizaç özelliklerinden birisi doğrudan yana olması Ve doğru bildiğini tereddütsüz dile getirmesi. Bazen bu doğruları söylerken üslubunun sert olması farklı yönlere de çekilebilmekte . Örneğin Sayın Demirbağ’ın bir televizyon programında yapmış olduğu konuşmalar günlerce sosyal medya özelinde ve şehrimizde tartışıldı. Şeker hastalığının verdiği sıkıntı ile üslup olarak sert olan ama özünde Elazığ halkını hedef almayan sözlü açıklamalara ileriki yazılarımda değineceğim. Bunun neticesinde bana hak vereceğinize ve Sayın vekile yapılan kurguyu tüm çıplaklığı ile göreceğinize şüphem yok.
ŞEHRİN İSTİHDAMINA BÜYÜK KATKI
Sayın Demirbağ yaklaşık bir aydır ilimizde gezilerini sürdürmekte ve vatandaşlarımızla temas kurmakta. Bu süreçte hemşehrilerimizin birçok sorununun çözülmesine yardımcı olmakta. Bunlardan biri geçen sahip çıktığı bir işletme son anda hakkını aldı. Ve bu sayede 100’e yakın insanın ekmek kazanmasına vesile oldu. Benim de bizzat şahit olduğum bu olayda kendilerine işsizliğin en büyük sorun olduğu Elazığ halkı adına teşekkür ederim.

ELAZIĞ BASKETBOL KULÜBÜ
İlimizde son dönemlerde güzel işler yaşanmakta. Geçen hafta Dedeman Otel’de basın mensuplarına kulüp tanıtımı yapılan ve hedefi 1. Basketbol ligi olarak belirlenen Elazığ Basketbol Kulübü’nün kuruluşu gerçekleştirildi. Bayanlar basketbolu branşında ilimizi temsil edecek bu kulüp başarı merdivenlerini sırasıyla tırmanmayı planlıyor ve bunu gerçekleştirebilecek önemli referanslara sahip.

BİR BAŞARI HİKAYESİ
Elazığ Basketbol Kulübü’nün başarılı olacağına inancım tam. Bu kanaatimin oluşmasını sağlayan en önemli donelerden biri Halit Ziya Ağcabay faktörü. Sayın Ağcabay’ın bu konudaki mahirliğinin en büyük referansını geçmiş dönemlerde İl Özel İdare Basketbol takımı oluşturuyor. Söz konusu takımın oluşum süreci incelendiğinde Sayın Ağcabay’ın sınıf öğretmenliğini yaptığı kendi sınıfındaki kız öğrencileri bir araya getirerek bir takım oluşturulduğu görülecektir. Özellikle dikkatinizi çekerim okul dahi değil bir sınıftaki öğrencilerle ve yetersiz şartlarla oluşturulan bir takımdı İl Özel İdare Kulubü. Şöyle ki elverişsiz çalışma şartlarında ve daha önce sporla ilgili herhangi bir deneyimi olmayan kendi sınıfındaki kız öğrencilerle Sayın Ağcabay başarıyı yakaladı. Ve bu başarı yüksek lisans tez konusu olacak kadar ilginç ve bir o kadar da değerli. Ve Ağcabay’ın oluşturduğu bu kulüp imkansızlıklar içinde Anka kuşu gibi yükselerek ilimizi Bayanlar Basketbol 1. Liginde temsil etmeyi başardı.
ELAZIĞ BASKETBOL KULÜBÜNÜN NİTELİKLİ KADROSU
Yukarıda daha önceleri başarılarına kısaca değindiğim Halit Ziya Ağcabay, Elazığ Basketbol Kulübü’nün kurucu başkanı ve idari menajeri. Kulübün şu anki başkanlığına ise karizmatik, zeki ve Elazığ sevdalısı İhsan Tarakçı getirildi. Bu takımımızın bu ekip ile kısa sürede büyük başarılar kazanması içten bile değil.
Elazığ Basketbol Kulübü tarafından Dedeman Otel’de düzenlenen kahvaltıya katılanlara bakıldığında Elazığ basketboluna gerçekten emeği geçmiş bir çok ismin yan yana geldiği götürülmekte. Ve buradaki kişilerinin hiç birinin benlik mücadelesi vermeyişi bu takımın süreç içerisinde çok iyi yerlere geleceğinin bir başka göstergesi.
Bu satırlardan İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Ali Şiş’e çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen bu takımımıza destek olun ve el ele vererek iki takımımızın da başarılar yakaladığı günleri görelim.
NOT: Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesindeki polikliniklerden ve özellikle göz polikliniğinden randevu almak ve gidebilmek konusunda halkımız önemli sıkıntılar yaşandığına dair önemli bilgiler geliyor. Lütfen yetkililerimiz bu duruma bir çözüm bulsunlar.
Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL