TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Uncategorized

BU RAHATLIK FELAKET OLMASIN

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

1 Temmuz itibariyle Bakanlar Kurulu’nun kararları doğrultusunda kısıtlamalar kaldırıldı. Ve hem vatandaşlarımız hem de esnaflarımız için daha rahat bir dönem başladı. Ancak şu an sokaklarda ve mekanlarda tecrübe ettiğimiz aşırı rahatlığın sonucunda umarım olumsuz sonuçlar oluşmaz.

BUGÜNLERE ULAŞMAK KOLAY OLMADI
Ülkemizde uzun süre uygulamada kalan ve ister istemez birçok mağduriyeti beraberinde getiren kısmi kapanma ve tam kapanma dönemleri vaka sayıları önemli ölçüde düştü. Bu süreçler aşılamanın ciddi ve hızlı bir şekilde başlaması ile son buldu. Ancak son bulan kapanma süreçleriydi, Covid 19’un varlığı ve yayılımı değil. ZOR

GÜNLERİ ÇABUK UNUTUYORUZ/UNUTTUK

Geçirdiğimiz sıkıntılı günlerin ardından şimdi çevremize bakınca oldukça olumsuz görüntülere şahit oluyoruz. Bir yanda aşı olmak istemeyen insanlar, başka bir yanda uygulamaya konulan kurallara riayet etmeyen işletmeler, diğer bir yanda aşı sıkıntısı yaşanılan günlerde Covid 19 virüsü aşı gelmeden bitmez demesine rağmen şimdi aşı yaptırmamaya çalışan insanlar ve başka bir yanda ise virüs bitmişçesine maskeyi hayatından çıkarmış insanlar. Lütfen eski günlerin geri gelmemesi için biraz dikkatli olalım.
DELTA VARYANTI
Son günlerde görülmeye başlayan delta varyantı dünyada bitti gibi görünen virüsü tekrar canlandırdı. Maalesef ki bu varyant ülkemizde de görülmeye ve yayılmaya başladı. Bu nedenle de hastalığı hafife almamamız gerekmekte.
MAALESEF COVİDLİ BİR BAYRAM DAHA
Önümüzdeki günlerde bayram var ve bu Covid 19 virüsünün etkisi altında geçireceğimiz dördüncü bayram olacak. Yetkililer bayramda yapılması gerekenler hususunda henüz açıklama yapmadı. Ancak ülke olarak tam anlamıyla virüsten temizlenmeden ve bu konuda felaha erişmeden bayram yapılmaması konusunda gerekli açıklamaları yapmaları isabet olacaktır. Aynı zamanda ev ziyaretleri noktasında gidiş gelişlerin olmaması hususunda açıklamalar yapılmalıdır. Ve vatandaşlarımıza açıklamalar yapılırken yeni varyant, bu varyantın olumsuz etkileri ve yeterli aşının mevcut olmadığı gibi durumlara dikkat çekilmeli. Bu şekilde uyarıların daha etkili olacağını düşünmekteyim. Covid 19 konusunda son olarak; Eğer kurallara riayet etmezsek ve vurdumduymaz bir şekilde davranmaya devam edersek Allah korusun kapanmalar tekrar başlayabilir ve yine bir mağduriyet yaşarız. Lütfen ciddiyetle bir süre daha dikkat edelim.
FERHATIN FERYADI
Sosyal medyada yaptığı yardım paylaşımlarıyla insanlara elinden geldiğince yardım eden ve depremden beri oldukça önemli miktarda yardımlara aracılık eden Abdullahpaşaspor kulübü başkanı Ferhat Evsen’den bahsetmek istiyorum. Ferhat kardeşimiz yıllarca kiracı olacak işlettiği ve yakın zamanda mülkünü alabildiği “Ferhat’ın Yeri” adındaki kahvesini depremde kaybetti. Takdir-i İlahi’ye iman ederek, Allah’tan geldi diyerek aynı zamanda sabrederek devletin işyerini vereceği günü bekledi. İşyerleri, ekmek kapıları yıkılan diğer esnaflarımız gibi. Ancak depremde yıkılan evler yeniden inşa edilmeye ve teslim edilmeye başlamasına rağmen alan sıkıntısı olmamasına karşın yıkılan işyerleri kadar işyerinin yapılmadığı görüldü. Oldukça fazla sayıda işyeri yıkılmasına rağmen yeniden inşa edilenlerin sayısı çok az. Ve aynı maalesef yeniden inşa edilenler de ebat bakımından çok küçük.
FERHATIN YERİ ARANIYOR

Haydi gelin Ferhat Evsen kardeşimize sahip çıkalım aynı zamanda onun vesilesiyle işyeri yıkılan bütün hemşerilerimizin feryadını duyuralım. Ferhat kardeşimizin Twitter yolu ile başladığı #FERHATINYERİARANIYOR etiketine paylaşımda bulunarak depremzede işyeri sahiplerimize destek olalım.
NOT: Elazığ Ülkü Ocaklarında yapılan görev değişikliği nihayetinde başkanlık görevine getirilen yeni başkan Reha Talha Aygen kardeşime başarılar ve muvaffakiyetler dilerim. Allah yar ve yardımcısı olsun.
Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL