TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Anketler

ELAZIĞ’DA SPOR…

FATİH EROĞLU
FATİH EROĞLU

İlimizin spor alanında en fazla ön plana çıkan kulübü Elazığspor. Gerek yerelde binlerce taraftarının olması gerekse de ulusal hatta uluslararası düzeyde bilinmesi zaman zaman takdir edilmesi bunun en güzel örneği. Bugünlerde Elazığspor’un eski başarılı ve heyecan verici günlerinden uzak olması ”bizleri” çok üzüyor. Biz diyorum çünkü bu şehrin bazı paydaşlarının takımımızın mevcut durumuna kayıtsız olduğu gerçeği var.
Elazığspor’a olan duyarsızlık aslında Elazığ’a olan kayıtsızlıktır. Elazığspor’u önemsememe aslında Elazığ’ı gözden çıkarmadır. Elazığspor’dan hoşlanmama aslında Elazığ’ı sevmemedir. Ve Elazığspor’dan vazgeçme aslında Elazığ’dan vazgeçmedir. Bazılarınız bu sözleri abartılı bulabilir ve benim Elazığspor sevdamdan dolayı abarttığımı düşünebilir. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir derler. Ben de Elazığspor’un neden önemli olduğunu ısrarla anlamak istemeyenlere tek tek anlatayım
Birincisi Elazığspor, Elazığımızın gözbebeği, gururu, medarı iftiharı…
İkincisi Elazığspor, hafta sonlarının eğlencesi. Sadece yıllardır yapılmaya çalışılan\yapılan stadımızın değil hafta sonları kahvehanelerimizin, evlerimizin heyecan veren konuğu.
Üçüncüsü Elazığspor, Elazığ’ın en büyük tanıtım aracı, reklamı. Marka değeri olmayı Gazi Caddesindeki üç beş kişiye selam vermek sananlardan bunu anlamasını bekleyemiyorum tabi ki.
Suç, Sahipsiz Evlat Kimse Üzerine Almak İstemiyor.
Elazığ için, ”bizler” için bu kadar önemli olan bordo beyaz armalı takımımız Elazığsporumuzun durumu ”hepimizi” gerçekten üzüyor. Elazığsporumuz bu hale nasıl geldi diye ilimizde kime sorsak herkesin bir diğerini suçluyor. Lakin maalesef bu suçlamaların sonucunda elimize bir şey de geçmiyor.
Belediyede çalışanlar sosyal medyada tarafsızca (!) Elazığspor başkanını suçlarken, başkana yakın kişiler ise yine sosyal medyada ilin yöneticilerini eleştirerek suça müsebbip arıyorlar. Ve bu şekilde bir şeyler kazanmak istiyorlar. Fakat bu yaşanan süreç takıma zarar veriyor ve aynı zamanda şehir için hoş olmayan görüntülere neden oluyor.
Suçlu aramak kolay hiç kimse “ayranım ekşi” demez. Oysa ki baş parmağından başkasını suçlarken diğer dört parmağının da kendisini gösterdiğini düşünmez.
Peki Süreç İçerisinde Neler Yaşandı? Ve Nasıl Yaşanabilirdi?
Elazığspor başkanının en büyük hatası yardımı alamayacağını hissedip tahtayı açamadığı zaman başkanlık ayrılmamasıydı. Bunu yaparak bu şehrin yöneticileri bu takıma sahip çıkmalı diyecek ve istifasını gerekçelendirecekti. Bu sayede hem aklanır hem de yetkilileri Elazığspor’a destek olmaya mecbur bırakabilirdi.
Herkesin haklı sebepleri oluyor, her şeyin sonunda. Çünkü ile başlayan cümleler kuruyorlar sana.
Belediye başkanımız anlatsa çok şey yapmış, kulüp başkanımıza sorsanız nakit para veren tek kişi kendisi. Kısacası herkes masum ve herkes haklı (!) Ancak önemli olan puan tablosu. Aynı zamanda haklı haksız ayrımı yapmak değil bu kulübün yaşaması için şehrin dinamiklerini harekete geçirerek takımın ayağa kalkmasını sağlamak önemli.
Peynir Gemisini ”İcraatla” Yürütelim.
Lütfen artık ya takıma sahip çıkacak hamleler bir an önce yapılsın. Yeni bir yönetim ile geç olmadan transfer tahtası açacak işlemler başlansın. Bu takım yaşatılsın. Mevcut başkan çağrılarak her iki tarafta yapılması gerekenleri açıklayarak takım yaşatılsın. Yoksa hem ilimize hem de takımımıza gerçekten yazık olacak.
Veni, Vidi, Vici..
Gelelim ilimizin gözbebeği bayan basketbol ligindeki temsilcimiz Elazığ İl Özel İdare basketbol takımına. Maalesef başta eski valimiz olmak üzere bu takımımızı göz göre göre sahipsiz bıraktılar. Takıma oldukça cüzi bir miktar nakit sağlayarak sponsor olan ve artık olmayacağını açıklayan birine kulüp başkanlığı verildi. Sponsor olan bir kişiye başkanlık verildiği belki de dünyadaki tek takım olan İl Özel İdare basketbol takımımızın başkanı görevini bırakacağını ve yeniden aday olmayacağını açıkladı. Yani Geldi, gezdi, reklam yaptı, ismini yaptı, borcu bıraktı ve gidiyor..
Baskın Basanındır.
Şimdi yapılması gereken ise ilimiz adına valimiz acilen kulüp hesapları incelemeli. Gereken tetkikler yapıldıktan sonra borç yükü bir hayli fazla olan takımımıza sahip çıkarak, görevi bırakan başkana takımı aldığı rakamlarda borç ile bırakmasını sağlamalı. Bir takımımızı daha kapanmaya mahkûm etmeden Sayın Valimiz ve İl Özel idare Genel Sekreterimiz gereğini yapmalıdır. Yoksa takımımıza yazık olacak…
DEPREMZEDELER…
İlimiz büyük bir deprem geçirdi ve hükümet süreç başlarında oldukça özverili davrandı. Aynı zamanda söz konusu dönemlerde eski valimiz halkın içine girmiş ve elinden geleni yapmıştı. Daha sonraki süreçte ülkemizi ve ilimizi etkisi altına alan bulaşıcı hastalık ister istemez bazı çalışmaları zedeledi. Aynı zamanda söz konusu süreçte vali değişimi yaşadık. Yeni gelen valimiz zorlu sürece adapte olmaya çalıştığı zaman diliminde yeni sorunların da eklenmesi ile birlikte dertler dağ gibi oldu. Bu yüzden yeni valinin yetişmesi zor oldu.
Suyu Kaynağından İçmek.
İyi niyetli bir görünüm sergileyen ve mütevazi kişiliğiyle ön plana çıkan valimizin ilin biriken sorunlarına tam anlamıyla vakıf olmadığı ve bu yüzden de sorunların çözümsüz kaldığı bir gerçek. Bu durumun önüne geçilmesi için bizatihi halkla özellikle de depremzedelerle görüşmeler yapması gerekiyor. Bu yüzden sayın valimiz halktan kaçmamalı ve gerekirse bir gününü vatandaşlara ayırmalıdır.
Sayın valinin insanımızla görüşmesi, konuşması gücü yettiğince eksikleri gidermesi eminim insanımıza yetecektir. Lütfen ama lütfen sayın valim depremzedeler ile haftanın bir günü görüşme yapın. Çünkü insanımız mağdur ve derdini anlatacağı bir yetkili arıyor. Çağrımıza duyarsız kalmayacağına inanıyorum.
Saygılarımla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL